Zatímco o mužích se ne zrovna lichotivě říká, že si rádi velkým autem zvyšují nízké sebevědomí, ženy obyčejně dávají přednost menším vozům. Pro ně totiž auto ve většině případů nebývá vizitkou prestiže, ale zkrátka potřebují šikovný a zároveň elegantní dopravní prostředek. Však se také při výběru nového vozu netážou tolik po technických parametrech jako jejich silnější polovičky, ale spíše se zajímají o to, jak auto vypadá, jak je pohodlné a ovladatelné, jak dobře se s ním dá parkovat a také jak jim bude slušet. :-)
Kategorie malých vozů není dnes v automobilovém světě žádnou popelkou, naopak patří k těm nejrychleji se rozvíjejícím. A kdo nejčastěji sedí za volantem malého auta? Řidička. Jede do práce. Veze děti na kroužky. Vyřizuje nákupy. Vyráží na výlet nebo za zábavou. Ale v každém případě se těší z jízdy a z jízdních vlastností auta, které vnímá nejen všemi smysly, ale také srdcem. Všimli jste si například toho, jak často ženy svá auta personifikují, dávají jim jména a třeba místo „světlomety“ říkají „oči“? :-)
Výrazným a velmi oblíbeným představitelem kategorie malých automobilů je Ford Fiesta, který vyniká jak v očích zákazníků, tak odborné veřejnosti. Je to vůz s výjimečným vnitřním prostorem, excelentními jízdními vlastnostmi a vysokou hladinou aktivní i pasivní bezpečnosti. Navíc v designu, který potěší oko, a to jak v pětidvéřové, tak třídvéřové verzi.
Na českém trhu je Fiesta k dostání ve čtyřech úrovních výbavy, z nichž ovšem už i ten základní zahrnuje posilovač řízení, airbag řidiče, tónovaná skla, otáčkoměr, nastavitelný a kůží potažený volant. Luxusní výbava Ghia se navíc může pochlubit mimo jiné i klimatizací, elektricky ovládanými okny nebo zrcátky a mnoha dalšími prvky luxusní výbavy. Také motorově je možné vybírat ze čtyř možností – k dispozici jsou tři benzinové agregáty ( 1,3/70 k, 1,4/ 80 k a 1,6/ 100 k) a turbodiesel 1,4/68 k, vybavený vstřikovacím zařízením typu Common Rail druhé generace. Třídveřová verze stojí od 286 400 Kč, cena základního pětidveřového modelu pak činí 299 900 Kč.

Více o vozech Ford najdete na internetových stránkách www.ford.cz .