Prakticky nekonečné se zdají být lyžařské možnosti, které nabízí oblast Via Lattea/Sestriere. Až u samotných hranic s Francií se nachází lyžařský ráj, který svým návštěvníkům umožňuje zalyžovat si na neuvěřitelných a pro Itálii netypických 400 km upravených sjezdovek. A to ve výtečné kvalitě, vždyť zde před pěti lety proběhlo MS v lyžování, pravidelně se zde setkávají lyžařské špičky při závodech Světového poháru a v roce 2006 se tu rovněž budou odehrávat XX. zimní olympijské hry. Užijí si zde všichni lyžaři od začátečníků a rekreačních sjezdařů až po prkýnkové šílence. :-) Kromě toho areál nabízí vyžití i milovníkům lyžování ve volném terénu, k dispozici je i heliski a noční lyžování, ale také třeba 50 km upravených běžeckých stop a snowpark v Sestriere.
Za nevýhodu oblasti se dá považovat poměrně velká vzdálenost od České republiky (z Prahy sem pojedete 1180 km), ale na druhou stranu člověk by měl občas vyzkoušet něco nového a do Val di Sole nebo Val di Fiemme můžete jet zase napřesrok. ;-)
A když vás omrzí lyžovačka, dopřejte si náramný pohled na zasněžené vrcholky hor, třeba z terasy nějaké šikovně položené horské chaty, kde si můžete dát nějakou místní specialitu nebo třeba jen skleničku vína. :-) Pokud vás však na nějaké vysedávání neužije, můžete se ještě vypravit do multifunkčního sportovního komplexu v centru Sestriere, kde na nás čeká sauna, pára, vířivka, posilovna a dokonce si tu můžete zahrát i tenis nebo squash. Krásnou dovolenou!

Více informací se dozvíte v zimním katalogu CK Cicala, specialisty na Itálii, který najdete buď na internetových stránkách www.cicala.cz, nebo si ho můžete teď hned objednat ZDE nebo na adrese Na dolinách 26/109, 147 00 Praha 4, na telefonu 241 434 444 či faxu 241 434 350.
Pozor! Už je tu nový letní katalog CK Cicala pro rok 2003. Objednejte si ho ZDE.
Reklama