Lyžařská oblast Alta Valtellina se rozkládá poblíž švýcarských hranic nedaleko světově proslulého střediska St. Moritz a není to náhoda, že je adekvátní alternativou k nejvěhlasnějším francouzským a italským lyžařským centrům včetně Sella Rondy. Alta Valtellině dominují dlouhá údolí vklíněná mezi alpské velikány přesahující výšku tři tisíce metrů. Patří sem čtyři ski areály – Bormio, San Colombano, Livigno a Santa Caterina. Zdejší tratě jsou vyhlášené svou náročností i kvalitou, především Santa Caterina je rájem pro zkušené lyžaře, navíc Bormio se může pochlubit úctyhodným převýšením téměř 1800 metrů, Livigno zase 115 km širokých sjezdovek všech obtížností a San Colombano zase poloprázdnými, zato výbornými svahy. Velkými lákadly jsou rovněž místní termální prameny a bezcelní zóna v Livignu. O kvalitě a významu této oblati svědčí i to, že zde proběhne v roce 2005 MS a opakovaně je také dějištěm závodů Světového poháru a dalších významných lyžařských měření sil.
Dva sousedící areály Bormio a San Colombano nabízejí celkem 80 km sjezdových tratí všech obtížností. Jsou zde také široké možnosti volného lyžování a skialpinismu, na své si přijdou i běžkaři (39 km upravených stop). Skipas Alta Valtellina navíc umožňuje lyžování i v dalších střediscích oblasti, tedy v Livignu a Santa Caterině. V lázeňském středisku Bormio také můžete po lyžování navštívit termální bazén s teplotou vody 38°C až 41°C nebo se jít projít do starobylého romantického centra, posedět u vína nebo u něčeho teplého.
Jedním z bezesporu nejlepších lyžařských středisek Evropy je Livigno s ojediněle bohatou sněhovou nadílkou, nevídaně širokými a dokonale upravenými sjezdovkami směřujícími na všechny světové strany, moderními přepravními zařízeními a vynikajícími podmínkami pro snowboarding nebo extrémní lyžování. Když k tomu připočítáte ještě 40 km upravených běžkařských tratí a široké spektrum polyžařské zábavy a v neposlední řadě i nákupy v bezcelní zóně, pak je Livigno volbou i pro ty nejvybíravější.
Romantika a soulad člověka s přírodou, to je lyžařské centrum Santa Caterina, kde svá prkýnka v dobách začátků proháněla i taková lyžařská esa jako Deborah Compagnoni, Pietro Vitalini nebo Tino Pietrogiovanna. Výborné lyžařské podmínky zejména pro středně zdatné a velmi zdatné lyžaře, garance sněhu i v jarních měsících a vzhledem ke kvalitě i příjemné ceny – to vše hovoří pro Santa Caterinu. Atmosféru místa ještě podtrhuje malebný půvab horského městečka a nedotčená krása vysokohorské přírody národního parku Stelvio.

Více informací se dozvíte v zimním katalogu CK Cicala, specialisty na Itálii, který najdete buď na internetových stránkách www.cicala.cz, nebo si ho můžete teď hned objednat ZDE nebo na adrese Na dolinách 26/109, 147 00 Praha 4, na telefonu 241 434 444 či faxu 241 434 350.
Pozor! Léto sice skončilo teprve nedávno, ale už nyní je tu nový letní katalog CK Cicala pro rok 2003. Objednejte si ho ZDE.
Reklama