O jedné z nejpopulárnějších oblastí italských Dolomit – Val di Sole – jsme si už lecos řekli. Nyní se pojďme podívat trochu zblízka na některá velmi populární a českými lyžaři oblíbená střediska, kterými jsou Marilleva/Folgarida a Tonale/Ponte di Legno.

Na kilometry lyžařských tratí nevelké, zato co do infrastruktury bohaté středisko Marilleva/ Folgarida, nabízí lyžování na převážně severních svazích, z nichž většina je uměle vysněžována, takže zde nemusíte mít o sníh obavy ani v okrajových měsících lyžařské sezóny. 40 km sjezdových tratí uspokojí všechny typy lyžařů od začátečníků až po více než pokročilé, ale skutečnou lahůdkou je černá sjezdovka do Folgaridy, kterou by neměl vynechat žádný vyznavač sjezdového lyžování. Nechybí ani U-rampa pro snowboardisty a možnost nočního lyžování v Marillevě. Středisko je navíc propojeno s Madonnou di Campiglio, kam se dostanete „suchou nohou“, tedy na lyžích. :-) Rozšířené možnosti lyžování pak nabízejí kombinované skipasy Skirama nebo Super Skirama, na které můžete lyžovat i v dalších střediscích Val di Sole. Neméně podstatným detailem, který hovoří pro zimní dovolenou právě v tomto lyžařském středisku, jsou rozumné ceny za ubytování a služby.

Výjimkou mezi ski centry ve Val di Sole je určitě Passo Tonale, a to díky známému ledovci Presena, který se tyčí do výšky více než tří kilometrů nad mořem. Další možností lyžování v této oblasti je menší, zato poměrně zajímavé Ponte di Legno. Tonale nabízí celých 92 km sjezdových tratí, z nichž ty méně náročné jsou z velké části umístěny na širokém a sluncem zalitém svahu nedaleko od ledovce. Tím je také dáno, že toto místo je ideální pro rodinnou dovolenou, kde si každý najde to své. Snowboardisté uvítají snow park v Tonale, ledovec Presena skýtá nejen možnost celoročního lyžování a garance sněhu v prosinci i na jaře, ale také fantastickou černou sjezdovku Paradiso přímo pod kabinovou lanovkou. Ponte di Legno je sice menší, zato obvykle poloprázdný areál, kde jsou hlavně severně orientované sjezdovky vyšších obtížností. V oblasti je také nadstandardně široká nabídka značeného volného terénu (39 km) a poměrně dost upravených běžeckých tratí (43 km). Po lyžování si můžete posedět v nějaké milé hospůdce, projít se romantickým centrem Ponte di Legna, nebo si ještě protáhnout tělo v bazénu či na kluzišti (možnost využití platnosti skipasu).

Více informací se dozvíte v zimním katalogu CK Cicala, specialisty na Itálii, který najdete buď na internetových stránkách www.cicala.cz, nebo si ho můžete teď hned objednat ZDE nebo na adrese Na dolinách 26/109, 147 00 Praha 4, na telefonu 241 434 444 či faxu 241 434 350.
Pozor! Léto sice skončilo teprve nedávno, ale už nyní je tu nový letní katalog CK Cicala pro rok 2003. Objednejte si ho ZDE.
Reklama