Lyžařský areál Val di Sole se rozkládá jen pár desítek kilometrů od Brennerské dálnice na pomezí italských regionů Trentino a Lombardie. Celkem nabízí Slunečné údolí úctyhodných 370 kilometrů sjezdařských tratí všech náročností, a to v celkem osmi lyžařských střediscích. Asi nejznámější z nich je Madonna di Campiglio, kde si můžete vyzkoušet své lyžařské dovednosti mimo jiné i na závodních sjezdovkách, velmi populární je i Marilleva/Folgarida nebo díky svému ledovci Presena proslulé Tonale se sousedním střediskem Ponte di Legno. Součástí lyžařského království Val di Sole jsou také sjezdařské areály v Peju, Pinzolu, Paganelle a Monte Bondone, loni k nim bylo přiřazeno také středisko Folgaria/Lavarone.
Ve všech střediscích můžete lyžovat v rámci místního skipasu, existují však i další kombinace, pokud nemáte rádi stereotyp a chcete během své dovolené otestovat víc lyžařských areálů. Ať už se rozhodnete jakkoli, neuděláte chybu, protože Val di Sole nic nedluží své pověsti a kromě toho, že nabízí skutečně vynikající lyžařské podmínky a zázemí, včetně stále modernějších přepravních zařízení (celkem jich zde napočítáte 145), můžete si být téměř jisti nádherným slunečním počasím.
Val di Sole je lyžařským rájem, kde si každý vybere to své. Lyžaři začátečníci a rodiny s dětmi se mohou vyřádit na celkem 90 km modrých sjezdovek, téměř stejný počet tratí je určen pro ty, kdo už to na prkýnkách válejí o poznání lépe a fajnšmekři si mohou zvednout adrenalin na 26 náročných sjezdovkách, z nichž některé už měly tu čest zažít nejednu světovou lyžařskou špičku. Zkrátka nepřijdou ve Slunečném údolí ani snowboardisté nebo milovníci lyžování ve volném terénu. Některá střediska nabízejí i další sportovní aktivity, například plavání v bazénu nebo bruslení (Ponte di Legno). A komu se už po lyžování nechce trápit tělo, může si třeba sednout do některého s příjemných barů a dopřát si třeba nějakou místní kulinářskou specialitu nebo sklenku jiskřivého italského vína.

Více informací se dozvíte v zimním katalogu CK Cicala, specialisty na Itálii, který najdete buď na internetových stránkách www.cicala.cz, nebo si ho můžete teď hned objednat ZDE nebo na adrese Na dolinách 26/109, 147 00 Praha 4, na telefonu 241 434 444 či faxu 241 434 350.
Pozor! Léto sice skončilo teprve nedávno, ale už 5. 12. tu bude nový letní katalog CK Cicala pro rok 2003. Předběžné rezervace bez záruky ceny, která bude pravděpodobně nižší než loni, se však provádějí už nyní!
Reklama