Když vám nestačí lyžovat jen na území jednoho státu, pak se vypravte do vyhlášeného lyžařského střediska Cervinia/Zermatt, které leží na hranicích Itálie a Švýcarska. Kromě toho, že zde na vás čekají stovky kilometrů perfektních sjezdovek, mají tu ještě jednu specialitu – na vaše lyžařské dovednosti bude ze své výše téměř 4 500 metrů shlížet majestátný Matterhorn.
Podle toho, jaký si zvolíte typ skipasu, budete mít k dispozici od 200 do 350 km vzájemně propojených tratí všech náročností, na kterých se můžete směrem vzhůru dopravovat pomocí celkem 23 kabin, 17 sedaček a 28 vleků. Lyžařským bonbónkem je dozajista nezapomenutelná 22 km dlouhá sjezdovka z Piccolo Cervino („Malý Matterhorn“) do Valtournenche nebo o pět kilometrů kratší trať, která vede z téhož místa do švýcarského Zermattu.
V této lokalitě je rovněž abnormálně široká nabídka lyžování ve volném terénu i extrémních a skialpinistických lahůdek, včetně heliski. Pro snowboardisty jsou v okolí Matterhornu vybudovány tři moderní snowparky.
Protože se jedná o lyžování ve vysokých polohách (až do výše 3 883 metrů), je zde stoprocentní garance výborných sněhových podmínek a lyžuje se tu bez potíží i v jarních měsících.
Nejen za sportem se ale lidé z celého světa vydávají do italských hor. Významná střediska, ke kterým Cervinia beze sporů patří, nabízejí i večer lákavé možnosti vyžití – od dobrého jídla a vynikajícího pití přes romantické procházky a posezení s přáteli až po taneční uvolnění v diskotékovém rytmu. :-)

Více informací se dozvíte v zimním katalogu CK Cicala, specialisty na Itálii, který najdete buď na internetových stránkách www.cicala.cz, nebo si ho můžete teď hned objednat ZDE nebo na adrese Na dolinách 26/109, 147 00 Praha 4, na telefonu 241 434 444 či faxu 241 434 350.
Pozor! Léto sice skončilo teprve nedávno, ale už 5. 12. tu bude nový letní katalog CK Cicala pro rok 2003. Předběžné rezervace bez záruky ceny, která bude pravděpodobně nižší než loni, se však provádějí už nyní!