Poležet si jen tak ve vaně plné horké vody zpravidla bývá vytouženou odměnou za celodenní chození, běhání, starání se a pečování o ostatní. Zdá se vám však, že horká voda a pěna nestačí? Ano, pokud přidáte sekt, jahody a partnera, je to o hodně lepší. A co teprve, když máte možnost relaxovat v hydromasážních vanách!
V různých obchodech je sice koupíte už od patnácti tisíc korun, ale přece jen byste si měli dopřát určitý standard a koupit raději vanu dražší. Za ty nejluxusnější dokonce firmy chtějí i přes čtvrt milionu korun! Vany standardní kvality nabízejí více trysek, proto požitek z koupele je vyšší. A také bývá jednodušší jejich údržba, což právě u hydromasážních výrobků není nezanedbatelné. Jde totiž o systém skládající se z několik metrů trubek, o které se také musíte starat.
Na ceně se také projevuje, zda chcete hydromasážní vanu akrylátovou nebo ocelovou smaltovanou i jaký si vyberete tvar. Relaxaci si lze dopřát v klasických obdélníkových, rohových i atypických vanách.
Hydromasážní vany mohou dopřát vašemu tělu jak vířivou, tak perličkovou masáž nebo kombinaci obou dvou.
Pro vířivou masáž se také používají označení hydromasáž nebo whirlpool. Princip je jednoduchý - voda napuštěná ve vaně je nasávána čerpadlem do okruhu a pod tlakem vracena přes trysky zpět. Ještě dokonalejší jsou takzvané turbosystémy. Kolem vany nevede žádné potrubí, ale každá tryska má vlastní motor. Tlak vody je tak mnohem silnější. Navíc si také usnadníte údržbu, protože se nemá kde držet voda.
Perličková masáž, které se také říká vzduchová, působí na vaše tělo blahodárně pomocí ohřívaného nebo studeného proudícího vzduchu, který může být navíc také smíchaným s ozónem. Základem je dmychadlo, které vzduch nejen vhání do trysek, ale také ho ohřívá, aby se zbytečně neochlazovala voda ve vaně. Vzduchových trysek bývá mnohem více než vodních a působí především na nervové tkáně po celém těle.
Oba tyto systémy lze samozřejmě kombinovat a dopřát si zároveň jak vodní, tak perličkovou masáž.
U většiny van se doporučuje vždy po několika měsících vydezinfikovat celý systém. Nejlepší a bohužel také nejdražší vany však údržbu značně zjednodušují. Pomáhá s ní totiž elektronika. Součástí jejich systému je speciální nádržka na dezinfekci, která látku přesně dávkuje. Po koupání proto stačí vypustit vodu, aktivovat sensor, který sám po určité době otevře ventil, přivede vodu, rozpustí dezinfekci a roztok prožene rozvody masážního systému.
ilustrační foto Kaldewei
Archivní článek
Nový komentář