Když člověk jede na dovolenou, tak si užívá hlavně toho že nic nemusí. Nemusí ráno brzo vstávat, nemusí chodit do práce ani na nudné porady, nemusí uklízet a vařit – a když, tak jen s mírou ;-) Jsou ale věci, které dobrý turista přece jen musí. Například, pokud svoji zimní dovolenou hodláte strávit někde v blízkosti skalního masivu Gruppo Sella, tak prostě MUSÍTE na svých sjezdovkách pokořit Marmoladu. Se svými 3342 metry nadmořské výšky je vrcholek se sladkým názvem nejvyšší horou Dolomit a pokud máte rádi výšky, zkrátka tam nemůžete chybět.
Centrem oblasti je městečko Arabba, které je zároveň jedním ze čtyř bodů, jimiž vede trasa lyžařského „kolotoče“ Sella Ronda (psali jsme o něm ZDE). Tato lyžařská oblast sice neoplývá délkou sjezdovek (je jich „pouze“ 62 km), ale zato je absolutní evropskou špičkou díky neobvykle vysoké koncentraci nadmíru výborných sjezdovek střední a vyšší náročnosti. Na Marmoladě si můžete zajezdit už v rámci základního skipasu, nejlepší přístup je tam kabinovou lanovkou z Malga Ciapela.
Zdejší oblast je také ideální pro milovníky extrémního volného lyžování a skialpinismu (Sass Pordoi), úplnou bombou je Heliski (doprava helikoptérou na Marmoladu nebo přelet nad Sella Ronda).
Nadmořská výška Marmolady a skutečnost, že se jedná o ledovec, stejně jako množství severních svahů – to vše předurčuje lyžařskou oblast Arabba/Marmolada k návštěvě v jarních termínech, kdy se dá navíc dovolená pořídit za mnohem sympatičtější ceny než v plné sezóně. Více informací se dozvíte v zimním katalogu CK Cicala, specialisty na Itálii, který najdete buď na internetových stránkách www.cicala.cz, nebo si ho můžete teď hned objednat ZDE nebo na adrese Na dolinách 26/109, 147 00 Praha 4, na telefonu 241 434 444 či faxu 241 434 350.
Pozor! Léto sice skončilo teprve nedávno, ale už 5. 12. tu bude nový letní katalog CK Cicala pro rok 2003. Předběžné rezervace bez záruky ceny, která bude pravděpodobně nižší než loni, se však provádějí už nyní!
Reklama