Jestliže snem běžného českého lyžaře je strávit alespoň týden na některé z báječných italských sjezdovek, touhou mondénního českého lyžaře je vyrazit si ještě navíc do takového lyžařského střediska, kde to žije. Kde při troše štěstí potkáte některou z evropských celebrit, kde vám večeři servírují šaramantní číšníci, zkrátka kde na vás dýchne noblesa... :-) A kde jsou také všechny služby nejen na úrovni, ale také patřičně finančně ohodnoceny… Tak taková je Cortina d´Ampezzo, tradiční a vyhlášené lyžařské středisko v srdci Dolomit.
Ale i když máte takzvaně jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou a nepotrpíte si na luxus, stojí za to se do Cortiny vydat alespoň na jednodenní lyžovačku, případně se ubytovat někde nedaleko. Tato lyžařská oblast je totiž vyhlášená nejen svojí elegancí a noblesou, ale také vynikajícími sjezdařskými svahy všech náročností šikovně situovanými na všechny světové strany, včetně tratí olympijských.
Prohnat svá prkýnka můžete na celkem 140 kilometrech sjezdovek, z nichž 132 je uměle zasněžováno, na své si přijdou i snowbordisti, ale také milovníci volného lyžování a skialpinisti. Ani běžkaři zde nemusejí sedět za pecí, čeká na ně celých 130 km upravených stop. Kromě toho Cortina d´Ampezzo nabízí svým návštěvníkům další zimní radovánky jako zimní stadion, bobovou a sáňkařskou dráhu, vyjížďky na sněžném skútru nebo plavecký bazén, kde s lyžařskou permanentkou dostanete 50% slevu.
Při lyžování i při jízdě lanovkou se nezapomeňte pořádně rozhlížet kolem, protože taková panoramata a přírodní scenérie hned tak někde nespatříte. :-) A když si pak u některé horské boudy dáte jiskřivé italské víno, horkou čokoládu nebo něco ostřejšího pro zahřátí, už vám k pocitu absolutní pohody nebude chybět vůbec nic. ;-)

Více informací se dozvíte v zimním katalogu CK Cicala, specialisty na Itálii, který najdete buď na internetových stránkách www.cicala.cz, nebo si ho můžete teď hned objednat ZDE nebo na adrese Na dolinách 26/109, 147 00 Praha 4, na telefonu 241 434 444 či faxu 241 434 350.
Pozor! Léto sice skončilo teprve nedávno, ale už 5. 12. tu bude nový letní katalog CK Cicala pro rok 2003. Předběžné rezervace bez záruky ceny, která bude pravděpodobně nižší než loni, se však provádějí už nyní!