V posledních letech stále více českých lyžařů objevuje kouzlo lyžování v Itálii, kde k těm nejpopulárnějším střediskům zimních sportů nepochybně patří oblast Val di Fiemme. Tato lokalita je vyhlášena nejen díky skvělým lyžařským tratím všech náročností včetně nebývalého množství upravovaných běžeckých stop, ale také moderními dopravními zařízeními a nadstandardním ubytováním za příjemné ceny.
Val di Fiemme nepřitahuje jen aktivní milovníky zimních sportů z rozličných zemí Evropy, ale také obdivovatele vrcholových sportovních výkonů. Už po třicáté se zde poslední lednovou neděli poběží slavný mezinárodní běžecký závod Marcialonga (www.marcialonga.it), v únoru zde zase proběhne MS v severských disciplínách. Vzdálenost například z Prahy je jen něco málo přes 700 kilometrů, což činí zdejší oblast ještě atraktivnější pro naše lyžaře, běžkaře i snowboardisty.
Val di Fiemme nabízí celkem 150 km sjezdových tratí, jejichž většina je v případě nepřízně počasí uměle vysněžována. Lyžařům je k dispozici sedm kabinových lanovek, 28 sedačkových liftů a 17 vleků, kde slovo fronta prakticky neznají. Pro zapřisáhlé snowboardisty zde byly navíc vybudovány dva moderní snowparky. V rámci rozšířeného skipasu je možné lyžovat i v dalších lyžařských areálech v okolí (Latemar, Alpe Cermis, Passo Rolle…), nebo se můžete nechat vynést helikoptérou na Marmoladu, jak jsme o tom psali minule.
Lyžařský areál v Obereggenu navíc nabízí noční lyžování, v Cavalese a Predazzu si můžete na svou permanentku zajít třeba večer zaplavat do bazénu, v Cavalese mají navíc zimní stadion, kdyby vám lyže byly málo a zatoužili jste po bruslích. :-) V ceně skipasu je standardně také skibus, který vás dopraví do okolních lyžařských center.
Tip: Pokud chcete zažít skutečně nádherné lyžování doplněné o malebná panoramata rezatě zbarvených dolomitských štítů, pak se určitě aspoň jednou zajeďte podívat do vysoko položeného nevelkého lyžařského areálu Passo Rolle, který navzdory složitější dostupnosti nabízí zážitek, který jinde nepoznáte.

Více informací se dozvíte v zimním katalogu CK Cicala, specialisty na Itálii, který najdete buď na internetových stránkách www.cicala.cz, nebo si ho můžete teď hned objednat ZDE případně na adrese Na dolinách 26/109, 147 00 Praha 4, na telefonu 241 434 444 či faxu 241 434 350.
Pozor! Léto sice skončilo teprve nedávno, ale už 5. 12. tu bude nový letní katalog CK Cicala pro rok 2003. Předběžné rezervace bez záruky ceny, která bude pravděpodobně nižší než loni, se však provádějí už nyní!
Reklama