Pro skutečné lyžařské fajnšmekry mají Italové něco opravdu extra. Okružní jízdu na lyžích kolem horského masivu Gruppo del Sella, která protíná čtyři světově proslulá lyžařská střediska – Val di Fassa e Carezza, Arabba/Marmolada, Val Gardena/Alpe di Siusi a Alta Badia. Celkem tahle oblast nabízí lyžařům 487 kilometrů sjezdovek, z nichž 350 km můžete využít bez toho, abyste odepnuli lyže.
Samotný „bílý kolotoč“ Sella Ronda můžete absolvovat buď po, nebo proti směru hodinových ručiček, celkem budete mít na konci v nohách něco kolem 40 kilometrů a v hlavě jedinečný zážitek. Sella Ronda vede v nadmořské výšce od 1 535 do 2 478 metrů a počítejte s tím, že budete potřebovat celoplošný skipas Dolomiti Superski nebo skipasy s ním kombinované. Cestou si vyzkoušíte jezdecké trati všech náročností a uvidíte úchvatné přírodní scenérie, takové, jaké mohou nabídnout jen italské velehory Dolomity.
Vyberete-li si trasu vedoucí po směru hodinových ručiček, čeká vás celkem 41,8 km, z toho devět sjezdovek v celkové délce 25,5 km, svezete se čtyřmi kabinovými lanovkami, šesti sedačkami a jedním vlekem. Proti směru hodinových ručiček je trasa o něco kratší – ujedete 38,8 km – zato si užijete celkem 13 sjezdových tratí o celkové délce 22,4 km a vaše cesta do kopce bude zajištěna dvěma kabinovými lanovkami, desíti sedačkami a čtyřmi vleky.
Jedna dobrá rada pro ty, kdo se rádi trhnou od party a mají sklony k bloudění. :-) Jestli se někde cestou zapomenete a okruh nedokončíte v plánovaném čase, takže „zkejsnete“ v některém ze středisek na cestě, budete se muset k ostatním dopravit za použití místního taxi, které není zrovna nejlevnější, nebo stopem. Čtyři rohy Sella Rondy totiž nespojuje žádná veřejná doprava. Takže pozor, sledujte vedoucího výpravy a hodinky. :-)
A na závěr tip pro dobrodruhy: Toužíte-li po troše toho adrenalinového vzrušení a milujete výšky, pak vyzkoušejte HELISKI. Ti méně odvážní jistě ocení panoramatický přelet Sella Rondy v helikoptéře (přijde na 55 euro za osobu), ti ostatní se mohou nechat vrtulníkem dopravit na Marmoladu, odkud si to pak odsviští volným terénem dolů za doprovodu zkušeného instruktora (cena za osobu 80 euro). Jednoho letu se účastní minimálně čtyři osoby a startuje se ze střediska Alta Badia. Bližší informace získáte na místě.

Více informací se dozvíte v zimním katalogu CK Cicala, specialisty na Itálii, který najdete buď na internetových stránkách www.cicala.cz, nebo si ho můžete teď hned objednat ZDE, případně na adrese Na dolinách 26/109, 147 00 Praha 4, na telefonu 241 434 444 či faxu 241 434 350.
Pozor! Léto sice skončilo teprve nedávno, ale už 5. 12. tu bude nový letní katalog CK Cicala pro rok 2003. Předběžné rezervace bez záruky ceny, která bude pravděpodobně nižší než loni, se však provádějí už nyní!
Reklama