Itálie je lyžařský ráj. Jestli o tomto tvrzení jenom trochu pochybujete, tak se letos v zimě vypravte do Dolomit. Stejně jako stále více a více lyžníků z celé Evropy. Pro nás je zimní Itálie sympatická nejen svými úžasnými horskými velikány a příznivým počasím skoro po celou sezónu, ale také sympatickou dostupností, v převážné většině vysoce kvalitním ubytováním, vynikajícími sjezdovkami všech typů a nadprůměrným standardem mimolyžařských služeb. Lyžařské areály se pyšní skvěle upravovanými sjezdovkami a moderními přepravními zařízeními s velkým procentem kabinových a sedačkových lanovek, to vše bez nám tak dobře známých front.
Nejrozsáhlejší a nejpopulárnější lyžařskou oblastí Itálie je bezesporu DOLOMITI SUPERSKI, kam patří vyhlášená střediska jako Cortina d´Ampezzo, Plan de Corones, Alta Badia, Val Gardena/Alpe di Siusi, Val di Fassa e Carezza, Arabba/Marmolada, Alta Pusteria, Val di Fiemme/Obereggen, San Martino di Castrozza/Passo Rolle, Valle Isarco, Tre Valli nebo Civetta. Nejvyšším vrcholkem Dolomiti Superski je majestátná Marmolada, která se tyčí do výše 3 342 metrů nad mořem.
Celkově zde najdete 1 250 kilometrů lyžařských tratí (!), z nichž téměř 1000 km je uměle vysněžováno v případě nepřízně nebes. Nahoru vás vyveze 69 kabinových lanovek, 211 sedaček a 184 vleků, jejichž celková hodinová kapacita je neuvěřitelných 638 000 osob. Ale ani běžkaři se zde nudit nebudou a nejsou odkázání jen na nečinné vysedávání po barech nebo opalování v lehátku. :-) Pro ně je zde připraveno 1 160 km velmi dobře upravených běžeckých tratí, které často slouží i pro mezinárodní měření sil na nejvyšší úrovni.
Lyžovat zde můžete za použití nejrůznějších skipasů, z nichž pochopitelně nejdražší, ale zato nejkompletnější, je skipas Dolomiti Superski, který platí ve všech 12 střediscích společenství. Perličkou a nezapomenutelným zážitkem pro každého lyžaře je „kolotoč“ Sella Ronda, který sdružuje 4 významná lyžařská střediska a obkružuje horský masiv Gruppo del Sella.

Více informací se dozvíte v zimním katalogu CK Cicala, specialisty na Itálii, který najdete buď na internetových stránkách www.cicala.cz, nebo si ho můžete teď hned objednat ZDE, případně na adrese Na dolinách 26/109, 147 00 Praha 4, na telefonu 241 434 444 či faxu 241 434 350.
Pozor! Léto sice skončilo teprve nedávno, ale už 5. 12. tu bude nový letní katalog CK Cicala pro rok 2003. Předběžné rezervace bez záruky ceny, která bude pravděpodobně nižší než loni, se však provádějí už nyní!
Reklama