Už několik měsíců si v této rubrice čtete lákavé články o nejrůznějších místech světa, na která se můžete dostat s dobrodružně pohodovou cestovní agenturou Adventura. Možná vás dokonce některé z nich hodně navnadily a nalákaly, ale pořád ještě váháte... Pak už nezbývá nic jiného, než se zajít podívat na některou z cestovatelských besed spojených s promítáním, kde vám cestovatelé z Adventury nabídnou své zkušenosti a zážitky jako chutný předkrm. :-) Protože hlavní chod – v podobě zájezdu – si už „upečete“ sami. :-D

Nejvíce besed se koná v Praze, ale cestovatelé se za vámi jezdí podívat i do dalších koutů země. O brněnském klubu Podivný Hamlet jsme už psali minule (proklik), ale ještě se můžete dobrodružně namlsat třeba v Hradci Králové nebo v Pelhřimově. Pro zbytek září a říjen máme pro vás několik tip, kompletní termíny besed najdete ZDE.
Sníte už dlouho o latinsko-americké cestě za dobrodružstvím? Možná právě vás zaujme vyprávění Veroniky Blažkové o Mexiku a Guatemale (24. 9. v klubovně Adventury ve Voroněžské a 2. 10. v Klementinu), nebo se necháte inspirovat vyprávěním Jiřího Lindnera o Ekvádoru a Galapágách (21. 10. v Adventuře), Miloše Podpěry o Chile (9. 10. v Klementinu, 21. 10. v KD Novodvorská a 29. 10. v Adventuře), Radima Hanuše o Venezuele (10. 10. ČVUT Praha) nebo o Kubě a Jamajce (1. 10. v Adventuře), Jury Lišky o Kolumbii (23. 9. KD Novodvorská) nebo Jana Bíma o výstupu na Aconcaguu (3. 10. ČVUT Praha a 15. 10. Adventura).
Máte snad v pácu raději Asii? Tak v tom případě si do kalendáře poznamenejte, že cestovatelská beseda na téma Jižní Čína a Vietnam s Ivanou Bakešovou a Milošem Podpěrou se koná v klubovně Adventury už 23. 9., v posluchárně na ČVUT v Praze se sejdou zájemci o Thajsko podle Radovana Vlčka 17. 10. a o dva týdny později, 31. 10., vás Ivana Bakešová vezme s sebou na Hedvábnou stezku. Setkání milovníků Jižní Indie se konají 23. 10. v Klementinu, 24. 10. na ČVUT a 29. 10. v Adalbertinu v Hradci Králové (Jana Tomíšková). Jiří Hruboň vás v Hradci už 14. 10. vezme do Indického Himaláje.
V klubovně Adventury se také můžete setkat s Janem Hockem, který vám 7. 10. řekne, jaké to bylo na Novém Zélandu v pohorkách, na kole i v mořském kajaku. Hned den na to, 8. 10., vás zase Jarda Lhota vezme do Tuniska autem, na kole i na velbloudu a na 22. 10. si pro vás připravil bonbónek: Libye – Sahara OFF-ROAD.
Jestli nemáte co dělat už dnes večer a jste z Prahy, zajděte se do ČVUT podívat na Pavlu Teichmanovou a její Trekking na Kanárech, 26. 9. pro vás na stejném místě Michal Horažďovský poodhalí roušku tajemství obestírající Francouzskou Polynésii. A když už jsme u těch lákavých dálek, pak nesmíme vynechat Srí Lanku, o které se nejvíc dozvíte od Adama Navrátila 7. 10. v KD Novodvorská.

Kompletní adresář všech míst, kde se můžete setkat s cestovateli z Adventury, je k vidění TADY, proto jen ve stručnosti:
Klubovna Adventury se nachází v ulici Voroněžské 20 v Praze 10, besedy začínají vždy v 18 hodin a za vstupné utratíte jen dvacet korun.
ČVUT najdete v Thákurově 7 v Praze 6 kousek od „kulaťáku“, začíná se od 18.30 a platí se 30 korun.
KD Novodvorská má adresu Novodvorská 151/452, besedy jsou vždy v pondělí od 18.30 a necháte zde také 30 korun.
Klementinum - Národní knihovna ČR se nachází na Starém Městě poblíž Karlova mostu, začátek v 18.30, vstupné 35 korun.
Do Adalbertina v Hradci Králové se vydejte každé druhé pondělí a s Adventurou se zde setkáte v 18 hodin, vstupné 40 korun.

S Adventurou se můžete vydat na více či méně dobrodružné toulky po celém světě a po celý rok. Nový katalog Cesty do dalekých zemí a Lyžování si můžete objednat na adrese Adventura, Voroněžská 20, 101 00, Praha 10, více informací najdete na internetových stránkách www.adventura.cz.
Reklama