Plněné datle
 
 
balíček datlí
marcipánová hmota(cca 100-150g)
 
   Datle vypeckujeme a plníme kousky marcipánu,který můžeme nechat bílý,nebo dle libosti obarvit potravinářskou barvou.Servírujeme v papírových košíčcích.Je to snadné,rychlé a moc dobré(i když dost sladké)Inspiraci jsem si přivezla z Tunisu,kde prodávají datle plněné pistáciovým marcipánem.
Dobrou chuť přeje Káťa P.

----------------------------------
 
Milá redakce!
Vzhledem k tomu, že mám doma 3 chlapy a všechny 3 jsou magnety na sladké, peči vše v dvojitých dávkách a někdy i více, ale co jim chutná nejvíce se nepeče.

Potřebuji k tomu - 4ks ledové kaštany, 7 g 100% tuku- rozehřát ve vodní lázni. mezi tím smíchat asi 150g nastrouhané směsi ořechů, 10g cukr moučka a 5-10 cl rumu či vaječného koňaku. Vše smíchat. Pokud bude hmota hustá, můžeme přidat maličko mléka. Hmotu dáme do papírových košíčků, nebo do misek od bomboniéry, zalijeme rozpuštěnými kaštany, ozdobíme  oříškem či mandlí a dáme zchladnout. poté můžeme klidně servírovat.

Nemusíme dělat jen o vánocích, ale kdykoli budeme mít chuť. Obměnit to můžeme, když na hmotu ( do které uděláme důlek) nalijeme vaječný koňak a pak teprve pokračujeme.
Je to mňam.
Anna
Reklama