Dobrodružství se dá zažít na cestách, ale někdy ho můžete ochutnat i zprostředkovaně a nepotřebujete na to ani batoh, ani pohorky, ba ani hromadu peněz. Zkrátka si v Brně sednete na šalinu číslo 12 nebo 13 a pojedete do Kounicovy ulice, kde sídlí kavárna HAMLET. Pokud se na tuto expedici vydáte v úterý navečer, pak se například teď v září můžete přenést do Ekvádoru nebo na Galapágy…
Ve zdejším klubu PODIVNÝ HAMLET probíhají pravidelná úterní promítání pod hlavičkou Adventury (17. 9. Aconcagua - Jan Bím, 24. 9. Ekvádor a Galapágy – Radim Hanuš, 1. 10. Srí Lanka – Adam Navrátil, 8. 10. Nový Zéland v pohorkách, na kole i mořském kajaku – Jan Hocek, 15. 10. Venezuela – Radim Hanuš, 22. 10. Jižní Indie – Jana Tomíšková).
V sobotu 28. 9. se zde bude konat také BIKE-SHOW za účasti „adventurních“ jezdců, kteří se podílejí na Bike-škole organizované Adventurou.
Kromě toho v klubu průběžně probíhají nejrůznější kulturní a společenské akce od jazzových koncertů přes divadelní představení a komponované pořady až po diskuse s představiteli města a dalšími hosty.

Z dlouhodobé spolupráce cestovní agentury Adventura a kavárny Hamlet také vychází rovněž nápad vytvořit z klubu Podivný Hamlet něco jako informační centrum Adventury, v kterém si moravští dobrodruzi mohou vyzvednout katalog, odevzdat cestovní smlouvu, udělat rezervaci zájezdu nebo se zdarma podívat na on-line katalog na internetu. Zároveň jim David Bartůšek rád pomůže s výběrem toho správného zájezdu nebo s vyplněním smlouvy.

Kavárna HAMLET, Kounicova 85, BRNO (zast. trolejbusu 134, 136, a tramvají 13, 12 – Klusáčkova; naproti parku Šelepky). Otevřeno Po –Pá 10:00 – 22:00 ; So – Ne 14:00 – 22:00 . Rezervace vstupenek na 0608 631 134 nebo david@kph.cz .

Kavárna má celodenní provoz (10:00 – 22:00) a jejím specifikem je kompletně nekuřácké prostředí a zaměření se na propagaci zdravého životního stylu a zdravé výživy a je přímo ideální pro maminky s dětmi (součástí kavárny je knihovnička s pohádkami, pastelky, hry... ).
Každý den je v klubu zasvěcen nějaké konkrétní činnosti – například v pondělí zde probíhají diskuse, v úterý se promítají diapozitivy z dobrodružných cest (Adventura), ve středu se hrají stolní a jiné hry, ve čtvrtek a v pátek se představují vesměs začínající umělci a öd října tu v neděli budou k vidění zajímavé filmy. Kromě toho zde každý měsíc proběhne vernisáž nové výstavy.
Z programu na příští dva měsíce vybíráme například vystoupení zpěvačky Máši Kubátové (10. 10.), která se zaměřuje na písně šansonového typu nebo zhudebněnou českou poezii, v její hudbě slyšíme také ohlasy ruských a hebrejských písní.
Milovnikům poezie David Bartůšek doporučuje výbor z díla nejvýznamnějšího představitele moderní české spirituální poezie Jana Zahradníčka, recituje Ladislav Lakomý (18. 10.).
Mladí hudebníci z JAMU se představí 24. 10. v programu SCHODY (největší muzikálové hity v podání studentů JAMU) a 29. 10. při představení Nejkrásnější písničky S + Š (Dada Klementová a spol.).
V čtvrtek 31. 10. jste zváni na nejveselejší kavárenskou komedii, která se hraje přímo mezi hosty, takže jsou krásně vtaženi do děje. Divadelní hru Brejle uvede divadelní spolek PRKNO a podle programu se jedná o dioptrickou crazzyetudu pro dva lidi o mezilidských vztazích a o tom,jak se dva lidi seznamují na inzerát…
Reklama