Taky patříte k typickým ženám, které mají různých karet plnou peněženku, většinu z nich nikdy nevyužily a u části z nich ani netuší, na co vlastně jsou? Já se k tomu hrdě přiznám. Vlastně používám jen kartu platební, když už v peněžence nic nemám a ve výloze visí krásný šatičky, který prostě musím mít! Což se mi stává často. Je to fajn. Podám u pokladny kartu a mám pocit, že mi z peněz nic neubylo.
I když nejsem fanynkou karet, jak jste už asi postřehli, přesto mám ještě jednu favoritku. Je to SMART karta. Manžel je obchodní zástupce, pořád někde cestuje a tím pádem i hodně tankuje. Před časem mu kamarád poradil, ať si ji pořídí, že je to bezva, protože se mu za každý litr benzinu načítají body a vlastně i za myčku a za nákup. On sám už si za nasbíraný body pořídil spoustu zajímavých věcí a občas za ně dokonce nakupuje i dárky příbuzným nebo kamarádům. Má to jedinou nevýhodu. Musí se jezdit k Shellu, protože ta karta platí jen tam. Ale koneckonců, někde člověk tankovat musí a oni mají dobrý benzin (říká manžel), hodně pump a hlavně sympatickou a ochotnou obsluhu. To je zase důležitý pro mě. Dokonce mi i natankujou, když mi to nejde nebo když se nechci umazat.
Karta je sice manželova, ale mám povoleno vybírat si za nasbíraný body věci, který se mi líbí. Naposled jsme si vzali krásný stříbrný koule na petanque, ze kterých byli naši kamarádi úplně nadšení. Pro našeho malého syna je favoritem číslo 1 Lego, jak jinak. Nejsem zrovna komerční typ a nikdy s nikým a za nic nesoutěžím, i když slibují hory-doly. Tohle ale není soutěž. Je to docela fajn program. Ve SMART katalogu najdete množství pěkných věcí, vyberu si já, manžel i náš malý syn. I mě, nevěřícího Tomáše, tahle malá kartička nakonec udolala.

Jana
Reklama