Wakeboarding je v Čechách poměrně nový a neznámý vodní sport. Jeho popularita u nás však roste stejně rychle jako v USA, kde tato netradiční sportovní disciplína vznikla. Pro úplné laiky - wakeboarding je vlastně velmi podobný snowboardingu. Je zde však jeden zásadní rozdíl. Wakeboardové prkno je taženo za člunem po vodě a jezdec své umění předvádí na vlnách, které člun vytváří. Triky spočívají, stejně jako u snowboardingu, v saltech, otočkách a nejrůznějším držení.

V roce 1997 začala Česká wakeboardová asociace pořádat Český pohár ve wakeboardingu. Název pátého ročníku je již tradičně odvozen od jména hlavního sponzora. Letos se tímto sponzorem stala značka antiperspirantů Rexona. Ta se rozhodla sponzorovat tuto událost hlavně proto, že wakeboarding je, stejně jako antiperspiranty Rexona, určen především mladým lidem. Chce jim přinést možnost vyzkoušení netradičního sportu, zajímavou podívanou a hlavně zábavu, o kterou jde v létě mladým lidem především.

Do závodu REXONA WAKEBOARD CUP 2002 byli automaticky nominováni závodníci, kteří se v loňském roce umístili do 15. místa v kategorii mužů a do 5. místa v kategorii žen. Ostatní závodníci se měli možnost kvalifikovat v Klubu vodního lyžování. Minimálním trikem pro úspěšnou kvalifikaci bylo zvládnutí výjezdu z vody a přeskočení obou vln, jež člun za sebou zanechává.
REXONA WAKEBOARD CUP 2002 je rozdělen do tří částí. První z nich se konala v sobotu 27. července na Městské nádrži u autodromu v Mostě, druhý díl se pojede 24. srpna ve Starých Splavech na Máchově jezeře a finálová část pak 7. září opět na Máchově jezeře. Závodníci budou jezdit za americkým člunem Master Craft, jehož objem motoru je 5,8 litru a výkon 280 koní. V okamžiku závodu tento člun pojede rychlostí 35 km v hodině a mezi ním a závodníkem bude vzdálenost 15 metrů.

Program všech tří dílů REXONA WAKEBOARD CUP 2002 je rozdělen do několika částí. Čas od 10.00 do 15.30 hodin je věnován kvalifikaci, finálovým jízdám a závodům o nejlepší trik. Součástí soutěžních dnů budou také wakeboardové jízdy pro veřejnost, horolezecká stěna, trampolína nebo plážové rugby. Na večer jsou připraveny netradiční party, kde budou hrát DJs Duo Handy – cap a Red Bitch, naživo vystoupí skupina Wohnout a k vidění bude také fireshow. Všechny doprovodné akce pro diváky zajišťuje sponzor celé události - REXONA.

Více informací najdete na www.wakeboard.cz.
Reklama