Víte, které moře je Tyrhénské? Je to moře na západním pobřeží oné italské „boty“. Moře, které Italové sami považují za mnohem krásnější než Jadran s celou jeho riviérou. Zhruba 10 km od pobřeží (asi tak na úrovni italské Sieny) leží v tyrhénském moři malý italský ostrov Elba a ještě o kus dále na západ je ostrov Korsika, který ovšem přísluší k Francii. Oba tyto ostrovy jsou skutečnými turistickými perlami. Z hlediska rozmanitých přírodních krás i historických zajímavostí vám mohou nabídnout více, než jakýkoli jiný kout Středomoří.

Jezdit po Elbě autem, je skutečný hřích, neboť pouze pěšky nebo v sedle jízdního kola, sledujíce stezky, které se noří do zeleně a stoupají kamením, můžete ocenit krásy ostrova, jehož obyvatelé byli farmáři, ovčáci, dřevorubci a horníci ještě dřív, než se stali námořníky a rybáři. Cyklistické trasy vedou přes kopce, malebná městečka i pláže.
Kromě přírodních krás můžete na Elbě ocenit i její historické a kulturní zajímavosti. Na ostrově je spousta pozůstatků dávné etruské civilizace, po jejíchž stopách se můžete vydat. Nesmazatelně se do novodobé historie Elby zapsal především Napoleon Bonaparte, který tu trávil roky svého života ve vyhnanství.
Pokud se rozhodnete navštívit Elbu s CK Adventura, můžete trasy absolvovat za doprovodu průvodce, sami, případně si zvolit i individuální trasu. Zájezd, který se koná od 22. do 29. září 2002, má i variantu individuální pěší turistiky nebo pobytu, takže může jet celá rodina s různými zájmy. Více podrobností o zájezdu ZDE.

Elba je místem, kde Napoleon žil v době, kdy jeho hvězda prudce zapadala. Začala vycházet ve chvíli, kdy se poprvé nadechl, vykřikl a otevřel své císařské oči na ostrově západně od Elby – na Korsice. Korsika nabízí snad vše, co může příroda v našich evropských končinách nabídnout. Krásné a divoce skalnaté hory, právě tak jako teplé moře a bílé pláže. Silničky přímo stvořené na cyklovýlety podél pobřeží, stejně jako "bajkové prásky" vysoko v horách. Potápění okolo skalnatých útesů, skalní lezení hned od hladiny moře. Osamělé vesnice vysoko v horách, v nichž život jako by se zastavil, stejně jako starobylá města s křivolakými úzkými uličkami a tepající živým korsickým ruchem.
V září je pro nás Středoevropany ještě snesitelně i v poledne pod slunečním žárem, ale moře je teplé a přímo vybízí ke koupání. Na plážích neleží hlava na hlavě a v uličkách měst neproudí davy turistů. V té době jsou Korsičané snad ještě pohostinnější, přívětivější a turista je tu váženým hostem.
Pokud vás zářijová Korsika oslovila, mrkněte se SEM, najdete tu konkrétní podrobnosti o zájezdu CK Adventura, který se koná od 14. do 23. září a nese lákavý podtitul PROGRAM, KTERÝ SI UDĚLÁTE SAMI.

Z dalších fyzicky nenáročných zajímavých zářijových zájezdů CK Adventura nabízí:
- Cyklotoulky po Hvaru na přelomu srpna a září – více informací ZDE. - nebo Provensálské toulky od 30. srpna, kde můžete obdivovat krásy jižní Francie ze sedla kola i přes jiskření ve sklenici rudého vína – více informací TADY.
Reklama