V minulých týdnech jste si mohli přečíst, jak jsme raftovali s CK Adventura na rakouských řekách a jak to bylo fajn. Protože víme, že v Adventuře pracuje spousta silných a odvážných mužů a cestovka je vybavena rafty a technikou na záchranu obyvatel, zeptali jsme se pana Lhoty, jednoho ze spolumajitelů, zda se Adventura nějakým způsobem podílela na záchranářských pracích při záplavách. Pan Lhota byl velmi unavený, protože už od pondělka nebyl doma a pořádně nespal, ale laskavě se se mnou podělil o zážitky z apokalyptické pražské středy 13. srpna.
Adventura se hned od počátku, od chvíle, kdy bylo jasné, že Prahu bude ohrožovat velká voda, zaregistrovala na koordinačním centru a nabídla svoje služby. V té chvíli jistě ani pracovníci centra, ani kluci z Adventury netušili, jak moc Prahu voda ohrozí a jak bude jejich pomoc potřeba.
Palmovka, Holešovice, Karlín…
Od středečního rána od rozbřesku bylo 6 raftů Adventury v akci. Akce pro ně začala na Palmovce, kde probíhala evakuace těch, kteří v noci odmítli opustit svoje domovy a ráno už nemohli odejít. Situace byla velmi vážná, o to těžší, že lidi strašně zmatkovali, místo doporučených evakuačních zavazadel se například pokoušeli pašovat do raftů maso, aby se jim nezkazilo v mrazáku. Nejsilnější zážitek? Asi dvaadevadesátiletá babička, kterou museli na raft spouštět z okna na laně, přivázanou k židli.
Záchranné akce pokračovaly dál, v 10 hodin ráno se přesunula část týmu Adventury do Karlína a Libně, zatímco další část odjela do Tróji.
Co následovalo, čtěte v rubrice o zvířatech.
Reklama