Jak odpovíte, až se vás zima zeptá „Co jste dělali v létě?“ Pokud využijete mimořádné nabídky, budete moci s klidným svědomím odpovědět „V létě jsme si zajistili dovolenou v Africe za nejnižší možné ceny!“

Akce nazvaná AFRICKÝ TÝDEN probíhá v pražské kanceláři Adventury v týdnu od 12. do 16. 8. je určena všem, kdo se právě rozhodují, že by na příští dovolenou vyrazili trošku za exotikou. Odměnou za vaši rozhodnost vám budou mimořádné výrazné slevy na zájezdy do mnoha afrických destinací – Maroka, Tuniska, Libye, Egypta, Keni, Tanzanie, JAR, Namibie a dalších.

Vydejte se třeba na poznávací okruh Marokem. Setkáte se s exotickým islámským světem a kulturou, která je nám značně vzdálená, ale geograficky se nachází překvapivě blízko. Projedete celé Maroko od severního podhůří Atlasu až na Saharu. Prohlédnete si ruiny antických měst i pozůstatky francouzské a španělské kolonizace. Pravou saharskou pistou dojedete až k dunám a strávíme mezi nimi noc pod hvězdami bubnováním s Berbery a Tuarégy. Navštívíte berberské vesnice v horách, kde rostou cedry a pobíhají hejna makaků. Podíváte se do vyprahlých pustin náhorních planin Středního Atlasu zbrázděných divokými kaňony. Zdatnější zájemci vystoupí na Djebel Toubkal (4167 m), nejvyšší horu Atlasu a zároveň severní Afriky a na závěr se vykoupete v Atlantiku. Více informací o zájezdu, který se koná na podzim 2002 a na jaře 2003, najdete ZDE.
Můžete si také vyrazit Tuniskem na kole nebo na velbloudech, jistě velmi zajímavé bude pro milovníky jezdectví blíže se seznámit s chovem a drezúrou arabských koní a podívat se na egyptské pyramidy z koňského sedla . Lákají vás africké národní parky? Přestože zde od června 2002 došlo k výraznému zdražení poplatků za vstupy, podařilo se Adventuře i na podzim 2002 udržet ceny z letošního jara. Pokud se přihlásíte v Africkém týdnu, budete mít tyto ceny zaručeny i na jaře 2003.
A na závěr ještě jeden tip pro raftaře: Ať už jste raftovali kdekoli, že jste to ještě nezkusili v Namibii? Právě pro vás je potom určen zájezd Rafting na Cunene River na přelomu října a listopadu 2002, který také můžete příští týden pořídit s výraznou slevou.

S Adventurou se můžete vydat na více či méně dobrodružné toulky po celém světě. Nový katalog Cesty do dalekých zemí a Lyžování si můžete objednat na adrese Adventura, Voroněžská 20, 101 00, Praha 10, více informací najdete na internetových stránkách www.adventura.cz
Reklama