Účastníci výpravy: Klara, Jana, Krize, Marty (náš programátor), Kryštof (náš externí spolupracovník)
Program: Rafting pro začátečníky
Cíl cesty: Rakousko, řeky okolo Salzburku - s cestovní agenturou ADVENTURA

Před půlnocí jsme se sešli v Praze na Pankráci se značně smíšenými pocity. My ženy-in jsme se trochu obávaly, muži-in si honili trika, že nemají ani za mák strachu. Stísněné pocity nás ženy ovšem brzy opustily, protože se objevila čtveřice vysoce odpovědných, silných a šaramantních mužů (viz foto), kteří se představili jako naši průvodci. Cesta ubíhala rychle, všichni jsme v autobuse spali a sbírali síly a odvahu do věcí příštích.
Sobota:
Ráno nás uvítal rakouský kemp deštěm a zimou. Slabší jedince mezi námi začala opět opouštět kuráž, když jsme postavili na promoklé louce stany a šli ve větrovkách fasovat vodní výbavu. Jakmile jsme ale na sebe navlékli neopreny, helmy a bundy, zvítězil v nás sportovní duch a začali jsme se na vodu těšit.
První den jsme začínali na řece Salzach, která protékala přímo naším kempem. Naskočili jsme na rafty a vydali se všanc vodě a svým instruktorům. Dlužno říct, že byli skutečně odpovědní, a abychom věděli, jak se chovat a zachraňovat v ledové horské vodě, absolvovali jsme hned po pár kilometrech plavby demonstrační záchranné akce, které zdálky vypadaly jako legrace, ale když vás rychle unáší voda ledová tak, že vám ve spáncích buší tisíce kladívek, smích vás přejde a jste sakra rádi, když vás někdo vytáhne.
Do konce prvního dne jsme se ještě pokoušeli naučit synchronně pádlovat, koukali jsme po krásné krajině, sfoukávali a skládali rafty a cestou do kempu jsme si ještě stačili prohlédnout hrad.
Mezitím přestalo pršet, a tak jsme se večer sešli u ohně. Hrálo se na kytaru, zpívalo, a přestože jsme byli unavení, udělali jsme Ženě-in čest a šli spát jako poslední ze všech posádek.
Neděle:
Večer jsme dělali čest jménu, ale ráno jsme toho trošku litovali, protože odjezd z kempu byl v osm s tím, že se vrátíme až večer, takže všechno s sebou. Nakonec jsme to zvládli a za dvě hodiny v autobuse, které nám zkrátily veselé historky z vody, jsme vystupovali u řeky Mur.
Počasí se umoudřilo, svítilo sluníčko a v nás po prvním úspěšném raftování bez ztrát na životech vzrostla chuť se poprat s vodou, která byla o kousek obtížnější než ta včerejší. Ujeli jsme spoustu kilometrů po krásné vodě a cestou do kempu jsme absolvovali úchvatnou vyhlídkovou jízdu po horách zakončenou návštěvou soutěsky na řece Salzachu, ve které jsme viděli hrůzostrašně se vařící vodu ve skalnatém kaňonu a vyslechli ještě hrůzostrašnější historky o tom, co s vámi taková voda dokáže udělat.
Večer následoval opět tradiční program a tradiční podpora dobrého jména Ženy-in – zase jsme šli spát jako poslední:-)
Pondělí:
Ráno v osm odjezd s kompletně sbalenými věcmi, protože z raftování po řece Saalach jsme odjížděli rovnou do Prahy. Naše partička měla takovou hrůzu z toho, že to nestihneme, že jsme byli sbalení půl hodiny dopředu a pak jsme si dávali v klidu kávičku a snídani. Všechno jsme naházeli do autobusu a fičeli k západu. Vodu jsme pro tento den zahájili prohlídkou závodní sjezdařské a slalomové trati – krásné, leč zběsilé. Pak následovala akce – raftovali jsme tentokrát po ještě o stupínek obtížnější vodě, kde se někteří z nás i nechtěně vykoupali (nechci být jedovatá, ale byl to Krize s Martym).
A pak už následovalo jen to smutný – balení, skládání lodí, vracení nafasovaných věcí, loučení a cesta domů. Vůbec se nám nechtělo, vlastně je to jediná věc, kterou bychom chtěli zájezdu zásadně vytknout – byl moc krátkej.
Už teď víme, že příště až pojedeme raftovat, a bude to co nejdříve, pojedem na delší dobu. Už máme od našich instruktorů i tipy, kde je to nejlepší. Pokud vás to zajímá, mrkněte se SEM, je to neoficiální galerie průvodců CK Adventura, na jejímž vzniku mají lví podíl Adam Mačkal, Vladimír Pilát a Tomáš Srostlík. Další fotografie z raftingu si můžete prohlédnout na www.rafty.cz a na našem raftovacím fotoalbu.

Pokud by vás rafting zajímal a chtěli byste v budoucnu něco podobného absolvovat, měli byste věnovat velkou pozornost výběru cestovní kanceláře, se kterou se na takovou výpravu vydáte. Více o tom si přečtete za týden.

Reklama