Úzký pruh země na severozápadě Itálie je z jedné strany omýván Ligurským mořem a z druhé strany ohraničen hornatou krajinou. Ligurská riviéra se možná zatím netěší tak velkému zájmu turistů, jak by si zasloužila, ale to neznamená, že by byla nezajímavá. Naopak. Oblast, jejímž „hlavním městem“ je světoznámý přístav Janov, má tolik půvabů, kolik si jen dovedete představit.
Ligurie je tvořena dvěma geologicky odlišnými horskými útvary, kterými jsou Ligurské Alpy a Ligurské Apeniny. Hory, které se svažují prudce do moře, vytvářejí převážně skalnaté pobřeží, v některých místech prakticky nedostupné z pevniny (chráněná oblast Cinque Terre), ale také úzké a malé písčité pláže. Území chráněné ze severu velkými horskými masivy, zaručuje po celý rok příjemné středoevropské klima. Městečka s pastelově zbarvenými omítkami, modravé moře, hory rámující obzor a nevtíravá pohoda, která na vás dýchne v každém místě, které na Ligurské riviéře navštívíte, způsobí, že se budete ptát sami sebe, proč jste se sem vypravili až nyní. Ať už se ubytujete v některém malém rodinném hotýlku nebo v apartmánu, vždycky si užijete dovolenou, na jakou jste se po celý rok v práci těšili.
A když vás omrzí chladivá voda moře nebo bazénu a přestane vás bavit opékat se na slunci, vydejte se za poznáváním okolí. Buďte si jisti, že za týden nebo dva stejně všechno zajímavé v okolí nestihnete. Kromě již zmíněného Janova (je zde mj. známý mořský svět Aquarium), můžete navštívit další města jako Miláno nebo Turín, za vidění jistě stojí také písničkami a casinem proslavené San Remo, mondénní Monte Carlo nebo Savona či La Spezia, která je posledním významnějším městem před pomyslnou hranicí s Toskánskem. Ve městečkách můžete navštívit trhy, muzea, obdivovat památky, posedět v kavárně nebo se jen tak procházet a vnímat atmosféru, která se zde utvářela po tisíciletí a která je prodchnuta optimismem, snad proto, že je tady skoro celý rok hezky…

Specialistou na Itálii je již 13. sezónu CK Cicala, se kterou se můžete vydat nejen na Ligurskou riviéru, ale i do desítky dalších destinací na celém Apeninském poloostrově. Katalog zdarma si objednejte přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444 nebo faxu 02/4143 4350. .
Reklama