Chcete zdolat bezmála šest tisíc metrů, kolik má nejvyšší hora Afriky Kilimanjaro, a přitom se ani nehnout ze své židle, na které právě teď sedíte? Zapomeňte na baťoh, karimatku a teleskopické hůlky, vezměte do ruky myš a jde se na túru.

CK Tajmen, která je součástí cestovní agentury Adventura, před několika dny uvedla do provozu nové internetové stránky www.kilimanjaro.cz. Tyto stránky nabízejí potenciálním dobrodruhům stejně jako zarputilým zápecníkům podrobné informace nejen o nejvyšším vrcholu Afriky, ale také o dalších významných horách v oblasti (Mt. Kenya, Mt. Meru, Ruwenzori a Mt. Elgon), ale i o více či méně známých národních parcích a zajímavých místech tohoto kontinentu.
Mimo jiné zde také najdete povídání o historii Kilimandžára, seznam výstupových tras a povinné vybavení na cestu. Ale také se můžete začíst do povídání o hlavním městě Keni Nairobi, o slavném přístavu Dar es Salaam nebo o „ostrově koření“ Zanzibaru. Velmi pěkná je i sekce věnovaná fauně a floře Afriky, která nadchne milovníky přírody a zcela jistě i jejich děti. Nechybí ani část věnovaná problematice životního prostředí, což je právě v Africe dost diskutovaná otázka, nebo fotogalerie.
Pokud nové stránky www.kilimanjaro.cz budete vnímat i jako pozvánku na některý ze zájezdů, můžete si informace o nich najít ZDE. Když budete uvažovat o účasti na zájezdu do Keni a Tanzanie s odletem v září 2002, je potřeba kvůli letenkám se rozhodovat opravdu rychle. Nové internetové stránky www.kilimanjaro.cz. nepřímo navazují na již dříve spuštěné stránky www.aconcagua.cz, které jsou věnované sedmitisícovému nejvyššímu vrcholu Ameriky Aconcagua ležícímu v Argentině, v provincii Mendoza, v Provinčním parku Aconcagua. Najdete zde rovněž povídání o historii a místopisu, seznam výstupových tras, nezbytné vybavení a další důležité cestovatelské informace, včetně linku na zájezdy.

S Adventurou se můžete vydat na více či méně dobrodružné toulky po celém světě. Nový katalog Cesty do dalekých zemí a Lyžování si můžete objednat na adrese Adventura, Voroněžská 20, 101 00, Praha 10, více informací najdete na internetových stránkách www.adventura.cz.
Reklama