Když se řekne motorkářský sraz, určitě si většina z vás představí hordy hlučných potetovaných mužů v kůži, ohromné nablýskané stroje s co největším objemem, ramenaté postavy a košilaté vtipy. ;-) Ale jestli se budete příští týden vyskytovat v okolí Rožmitálu pod Třemšínem, asi se budete trochu divit. Motorky tam sice budou burácet, ale mužský element se zde vyskytne leda okrajově. :-)
Od 29. 7. do 3. 8. se zde koná mezinárodní týdenní setkání motorkářek WIMA 2002, na který se sjedou „drsné“ ženy z Evropy, Asie, Ameriky i Austrálie. Jednou z těch, kdo se podílely na tom, aby letošní akce, jejíž pořadatelskou zemí je právě Česká republika, je Michaela Ingrová. Ta vlastní kromě půvabného vzhledu a manažerských schopností také parádního „čopra“ Honda Shadow 600. „Odjakživa jsem obdivovala motorky a samozřejmě taky muže co na nich jezdí,“ usmívá se Míša. „Svoje také sehrála rodinná tradice, už moje babička a prababička jezdily na motorce a můj praděda zajížděl tehdy slavné morky značky Jawa. Navíc se mi líbila i ta originální kultura, která k tomu patří. Muzika, móda, filmy…Ten uvolněný styl a svoboda mě uchvacovaly a strašně moc jsem si přála si to také vyzkoušet.“ Od nápadu už byl jen krok k realizaci. Michaela si udělala řidičák a začala jezdit. Nejdřív si půjčovala motorky od kamarádů a snažila se respektovat přání rodiny, které moc nevonělo, aby si koupila vlastní stroj. Nakonec, když začala připravovat sraz WIMA (který se vrátil do Čech po osmi letech), rozhodla se pro nákup. „Začala jsem prohlížet katalogy, volat známým a zjišťovat technické parametry a ceny motorek. Pak mi pomohla kamarádka s kontaktem na Hondu v Letech u Prahy. Tam jsem potkala dvě skvělé ženské, které také jezdí a ty mi pomohly nejvíc. A nejen s výběrem motorky a celého příslušenství.Také mi předaly pár zkušeností a tipů na skvělé výlety. No a teď svůj vysněný stroj konečně mám,“ říká Míša. „Ten kdo nezažil jízdu na kvalitním stroji, to jen těžko pochopí. Jen co si na motorku sednete, nastartujete ji a uslyšíte ten dunivý zvuk, narůstá ve vás pocit vzrušení. Když se rozjedete a ubíhající krajina podél vás se promění v novou dimenzi, přebíhá vám mráz po zádech a zmocní se vás pocit naprosté volnosti. Jako byste si na chvilku „vyjeli“ z všedního, šedivého světa do pestrobarevných krajin, kde všechno záleží jen na vás. Kde se tomu nepříjemnému dá ujet a to příjemné a krásné naopak dostihnout. Pokud tohle dokážete vnímat, motorka vám přiroste k srdci.
A je tu i další příjemná stránka, kterou může ocenit jenom žena. Je úžasně zábavné pozorovat udivené či naopak obdivné výrazy mužů, které na silnici v sedle svého věrného choppera potkávám. Výborný pocit! Stačí jen trošku „zatůrovat“ před nějakou partičkou a o pozornost není nouze. Snad je v tom i kousek exhibicionismu, ale to ke světu na dvou kolech patří…“