Dlouhé kilometry pláží s bělostným pískem, skalnaté zátoky, azurové moře, pozoruhodné památky, vynikající kuchyně… to všechno vám nabízí Sardinie, ostrov ležící ve Středozemním moři 180 km na západ od Apeninského poloostrova.
Ať už dáváte přednost pohodlnému slunění na pláži, nebo se chcete věnovat aktivnímu pohybu, vždycky si na Sardinii najdete to své. Romantika je zde přítomna na každém kroku – u moře, jež mění barvu snad každých několik metrů, v nádherné hornaté krajině i v uličkách starobylých městeček. Sportu se můžete oddávat na souši (hory, kolo, koně), i ve vodě (windsurfing, potápění).
Většina sardinské krajiny je hornatá, nejvyšším vrcholem je téměř dvoutisícový vrch Punta La Marmora. Další přírodní pozoruhodností je například největší evropská poušť rozkládající se na poloostrově na západě Sardinie. Co ještě musíte na Sardinii rozhodně vidět? Starodávné půlkruhovité stavby Nuraghi z doby až 1200 let př. n. l., na jejichž konstrukci nebyla použita žádná spojovací hmota, kamenné bloky jsou zkrátka položeny jeden na druhý.
Hlavním městem Sardinie je přístav Calgiari. Dalšími zajímavostmi ostrova jsou například termální prameny v Casteldorii, turistický přístav Castelsardo, Costa Paradiso, Costa Smeralda, nebo si můžete udělat výlet lodí na ostrov Isola Rossa či neobydlené ostrovy v okolí ostrova Maddalena.

Specialistou na Itálii je již 13. sezónu CK Cicala, se kterou se můžete vydat nejen na Sardinii, ale i do desítky dalších destinací na celém Apeninském poloostrově. Katalog zdarma si objednejte přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444 nebo faxu 02/4143 4350.