I když v létě jsme spíš zvyklí balit plavky a ručníky a vyrážet za nejbližším mořem, abychom zrelaxovali svá vyčerpaná těla a unavené duše, je tato doba pro dobrodruhy už pravidelně okamžikem, kdy začínají přemýšlet, co budou dělat příští rok. Právě dnes se totiž „narodil“ úplně čerstvý katalog Adventury s názvem Cesty do dalekých zemí a Lyžování, který obsahuje nabídku na podzim, zimu a jaro 2002 - 2003.

Jestli vás lákají dálky, možná vás zaujme nabídka vzdálených dobrodružství v té části katalogu, která je věnovaná cestám do dalekých zemí. Ve Středomoří se můžete netradičně podívat na Kypr nebo si vyzkoušet trekking na Kanárských ostrovech. Ohromná nabídka tradičně přichází z Afriky, kde na vás čeká Egypt, Tunisko, Libye, Maroko, Keňa, Tanzanie, Kilimandžáro, Zanzibar, JAR, Namíbie, Lesotho, Svazijsko, Reunion nebo Mauricius. Buddhistické chrámy, úchvatné památky, přívětiví lidé a čarokrásná příroda vás možná nalákají do Asie. S Adventurou se můžete vydat například do Iránu, Indie, na Srí Lanku a Maledivy, do Nepálu, Barmy, Thajska, Kambodži, Číny nebo Tibetu. Ale ani Austrálie, Nový Zéland nebo Francouzská Polynésie nejsou k zahození, co říkáte? Nebo vás snad více přitahuje Latinská Amerika? Pak vám Adventura nabízí cesty do Mexiko, Guatemaly, Ekvádoru, na Kostariku, Kubu, Jamajku a Galapágy, do Kolumbie, Venezuely, Brazílie, Chile a Argentina, případně na Velikonoční ostrovy. Stačí? :-)

Možná vám přijde trochu zvláštní uvažovat o lyžování zrovna teď v červenci, kdy si otíráte pot z čela, přemýšlíte, co ze sebe ještě svléknout, a proléváte se minerálkou s ledem… Ale věřte, že Adventura ví, co dělá, když s katalogem přichází s předstihem. Za prvé máte dost času na rozmyšlenou a za druhé – když si vyberete svůj zájezd dopředu, budete si jisti, že se na vás dostane. :-) A navíc Adventura poskytuje zajímavé slevy při včasném přihlášení. Na hory se s Adventurou můžete vypravit s rodinou či s přáteli, a to do nejvyhlášenějších středisek Rakouska (Stubai, Kaprun, Pitztal) Itálie (Dolomiti Superski), Francie (L´Espace Killy – Tignes) a Andory. Ale pokud se chcete ještě něco přiučit, zaměřte svoji pozornost na speciální zájezdy v rámci Školy sportu a pobytu v přírodě. Pod vedením zkušených instruktorů se budete věnovat telemarkovému lyžování nebo skialpinismu, zajímavé jsou také Lavinové kurzy pro každého nebo Kurzy pro průvodce.

S Adventurou se můžete vydat na více či méně dobrodružné toulky po celém světě. Nový katalog Cesty do dalekých zemí a Lyžování si můžete objednat na adrese Adventura, Voroněžská 20, 101 00, Praha 10, více informací najdete na internetových stránkách www.adventura.cz
Reklama