Sorrentský poloostrov. Je to část Itálie, která je krásná i trochu děsivá zároveň. Když se procházíte ulicemi římských Pompejí a uvědomíte si, že před dvěma tisíci let se tu v jednu chvíli zastavil čas, tak vás asi trochu zamrazí. Když se vydáte na výlet ke kráteru sopky Vesuv, bude vám odměnou nejen neobyčejný zážitek z blízkosti dřímajícího živlu, ale také přenádherný výhled do okolí.
Když se budete toulat metropolí Neapol, prohlédnete si přístav, královský palác, hrad Castel Nuovo nebo některé z početných zdejší muzeí, asi vás za chvíli velkoměstský ruch unaví a vy ještě rádi budete hledat klid a ospalou pohodu v přímořských městečkách s romantickými názvy jako Positano nebo Amalfi.
Je-libo více výletů? Pak honem nastupte na palubu výletní lodi, která vás zaveze na ostrov Capri, kde si prohlédnete azurovou jeskyni, Tiberiovu vilu nebo si dáte relax na některé ze zdejších pláží.
Pro dovolenou na Sorrentském poloostrově je ideální ubytovat se v některém letovisku na pobřeží Costa Amalfitana, které je proslulé svými oblázkovými plážemi, které jsou obklopeny romanticky rozeklanými skalními útvary. V této oblasti najdou uspokojení nejen milovníci koupání, ale také přístrojového potápění. Jedním z nejpříjemnějších letovisek je Marina del Cantone, kde se můžete ubytovat v některém z bungalovů, rozmístěných ve stínu borovic a olivovníků. Nechybí veškerá potřebná infrastruktura, na jakou jste u moře zvyklí, včetně rozličných sportovišť, obchodů a restaurací. Pro výlety do okolí můžete použít vlastní vůz, nebo místní autobusovou dopravu či turistický vláček Vesuviana.

Specialistou na Itálii je již 13. sezónu CK Cicala, se kterou se můžete vydat do desítky destinací na celém Apeninském poloostrově. Katalog zdarma si objednejte přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444 nebo faxu 02/4143 4350.
Reklama