Rimini je jedním z nejznámějších italských letovisek na pobřeží Jadranu. Nabízí patnáct kilometrů pláží s pozvolným vstupem do moře, které jsou ideální pro rodiny s dětmi, ale živé prázdninové centrum má něco pro každého návštěvníka – starobylé centrum města s památkami připomínajícími římskou historii, veselé bary a diskotéky lemující celou promenádu, obchůdky se vším možným, pizzerie a cukrárny nabízející pravou italskou zmrzlinou…
Ke správné dovolené na italské riviéře samozřejmě patří hlavně koupání a opalování, ale někdy to chce změnu. Třeba trhy, které se pravidelně konají jak v Rimini, tak v okolních městech.
Nebo si zajeďte na výlet do nedalekého miniaturního a romantického historického městského státu San Marino, který se nachází na kopci směrem do vnitrozemí.
Kousek od Rimini (můžete se tam dostat linkovým autobusem) se rozkládá vodní park Aquafán, který nabízí dětem i dospělým povyražení na celý den. Najdete zde tobogány, klouzačky, kamikadze a jiné atrakce, které vám zvednou adrenalin. Pro malé děti je v aquaparku dětský bazén s menšími klouzačkami, maminky a tatínkové se mohou opalovat na erárních lehátkách nebo se občerstvit v některé restauraci či u stánku.
Když budete mít vody dost, vyzkoušejte zábavní park pro dospělé a velké děti (Mirabilandia) nebo pro děti menší (Fiabilandia).
Za pozornost jistě stojí i návštěva parku Italia in Miniatura, kde jsou k vidění všechny význačné pamětihodnosti Itálie ve zmenšené podobě. Na výlet se také můžete vypravit do nedaleké krápníkové jeskyně ve Frasassi.

Specialistou na Itálii je již 13. sezónu CK Cicala, se kterou se můžete vydat do desítky destinací na celém Apeninském poloostrově. Katalog zdarma si objednejte přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444 nebo faxu 02/4143 4350.
Reklama