Jestli si před odjezdem na dovolenou nedáte bobříka povalování na lehátku a nekonečného opalování, pravděpodobně se vám zachce trochu protáhnout klouby a prohlídnout si něco zajímavého v okolí. Pokud cílem vaší letošní dovolené bude severoitalské letovisko Bibione, máme pro vás několik zaručených tipů:

Historie, romantika, tajuplná spleť vodních kanálů a švarní gondoliéři. ;-) To si nemůžete nechat ujít! Jestli jste ještě nebyli v Benátkách, nestanuli na vyhlášeném náměstí svatého Marka a neviděli Dóžecí palác a další pohádkové stavby, tak právě teď je ta správná chvíle. Vždyť z Bibione je to do Benátek jen co by kamenem dohodil! Ideálním způsobem, jak poznat Benátky a jejich okolí, je celodenní výlet do Benátek, který kromě prohlídky města zahrnuje vyjížďku motorovým člunem na ostrov Murano s tradiční sklárnou, ostrov Burano s krajkářskými dílnami a Torcello s Byzantskou bazilikou. Do Benátek se můžete podívat i v noci, kde na vás čeká projížďka lodí nebo gondolou a především romanticky osvětlené město.
Ale ani do legendární Verony, města milenců to není daleko. Proč se nepodívat na slavnou Arénu, kterou údajně postavili ďáblové, nestoupnout si pod Juliin balkón nebo nezabrousit do romantických zákoutí starého města? Výlet do Terstu zase slibuje nejen prohlídku historické části města, Richardova oblouku a amfiteátru, ale v plánu je také návštěva nedalekého zámku Miramare s překrásnými zahradami, který připomíná naši Hlubokou.

Jestli vás města tolik nelákají, nenechte si ujít výlet do lagun mezi Bibione a Caorle, kam se můžete vydat s průvodcem lodí. Čekají vás zde nádherné přírodní scenérie, spatříte typické rybářské chýše (v jedné z nich pobýval Ernst Hemingway) nebo můžete ochutnat rybí speciality.

Historická rybářská městečka jsou vždycky lákadlem pro turisty z vnitrozemí, proto se určitě zajeďte podívat Caorle. Zde se také nachází kostel, k němuž se váže legenda o Madoně, která varovala před vytopením města. Dalšími zajímavými cíli pro výlety kolem Bibione jsou horský klášter Castelmonte nebo vodní park Aquasplash v Lignanu, kde najdete tobogany, klouzačky, bazény a další vodní atrakce. Na nákupy se můžete vydat do městečka Portogruaro.

Pokud do Bibione pojedete s CK Cicala, můžete si zmíněné výlety koupit již v Praze za koruny, nebo je možné se přihlásit až během pobytu v Itálii u průvodce nebo v místní cestovce, ale to už se platí v euro.

Specialistou na Itálii je již 13. sezónu CK Cicala, se kterou se můžete vydat do desítky destinací na celém Apeninském poloostrově. Katalog zdarma si objednejte přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444 nebo faxu 02/4143 4350.