Jestli plány na letošní léto u vás doma ještě nebyly stanoveny a jestli ještě navíc patříte k těm, co se dovedou rozhodovat rychle a mají svůj bágl sbalený ve chvilce, pak máme pro vás zajímavý tip od Adventury. Pokud si vyberete některý z následujících zájezdů po Evropě, začnou vaše prázdniny o pár dní dříve. A ještě se můžete těšit na báječné zážitky.

Už ve čtvrtek 27. června odjíždí zájezd Provence pro pokročilé, v pátek 28. června pohodové zájezdy Holandsko na kole a Řeky vlídné Francie, ve stejný den se mohou zkušení cestovatelé vydat na vysokohorskou expedici Mt. Blanc a Mt. Rosa.

Protože o francouzském kolování i plavení se po vlídných řekách jsme už v této rubrice psali, pojďme si teď říci něco více o dvou dalších možnostech – pohodičce na kole v Holandsku a horském dobrodružství na vrcholcích nejvyšších evropských hor.
Holandsko je země vody a plachetnic, tulipánů a větrných mlýnů a docela jistě je také zemí kol. Je doslova protkané cyklistickými stezkami, které vedou napříč vřesovišti, dunami i podél pobřeží a v městech kopírují silnice. Cyklistický zájezd do Holandska je stálicí v nabídce Adventury snad proto, že ideálně kombinuje aktivní pohyb – jízdu na kole – s poznáváním krajiny, lidí, kultury i historie tohoto území. Novinkou pro tento rok je příprava snídaní a večeří, které bude pro účastníky zájezdu připravovat profesionální kuchař. Přespává se v dobře vybavených kempech a délka denních tras se pohybuje kolem 50 km, což je vzdálenost, kterou bez problémů zvládne i netrénovaný cyklista. Kdo chce, může samozřejmě denní etapu někdy absolvovat v doprovodném vozidle. Zájemci mají možnost absolvovat některé etapy na kolečkových bruslích. Zájezd je vhodný i pro děti od 10 let.
Výstup na „střechu Evropy“, 4810 metrů vysoký Mont Blanc, je určen především zdatným a zkušeným turistům, kteří mají dobrou kondici a určité zkušenosti s pohybem v horách (tj. s tábořením na sněhu, s delšími pochody s batohem – zhruba 6 – 10 hodin denně). Protože pro vlastní výstupy lze zvolit i trasy, které nejsou příliš technicky náročné, je zájezd určen i těm, kteří mají menší zkušenosti s pohybem a jištěním na ledovcích.
Druhý zájezd míří do vyhledávané oblasti masívu Monte Rosy a za ideálních podmínek počítá s výstupy na řadu dalších „čtyřtisícovek“ v okolí. Za dobrého počasí jsou na dohled nejznámější alpské velikány – Matterhorn, Mont Blanc, Jungfrau, Mnich a další. Tento zájezd je pro svou náročnost určen pouze zdatným a zkušeným vysokohorským turistům s velmi dobrou kondicí a zdravotním stavem. Nejedná se o klasický výstup „nahoru – dolů“, nýbrž o přechod hlavního hřebene mezi Matterhornem a masivem Monte Rosy.

S Adventurou se můžete vydat i na jiné více či méně dobrodružné toulky světem. Více informací o zájezdech Adventury najdete na internetových stránkách www.adventura.cz nebo si na adrese Adventura, Voroněžská 20, 101 00, Praha 10 vyžádejte katalog.
Reklama