Kdo je milovníkem koupání v čistém moři a navíc má ještě rád historii a večerní procházky starobylými uličkami, ten by se měl alespoň jednou vypravit do jednoho z nejjižnějších italských letovisek – Gallipoli. Původně přístavní město, jehož minulost je úzce spjata s Řeckem, je dnes turistickým magnetem pro návštěvníky z celého světa. Když vás neodradí poměrně velká vzdálenost od Prahy (Gallipoli se nachází doslova na podpatku italské boty, v regionu zvaném Puglia neboli Apulie), budete odměněni úžasnými přírodními scenériemi, neuvěřitelně čistým mořem a nádhernými památkami, které dokumentují historii města.
Gallipoli se nachází v Tarentském zálivu a historickou část města spojuje s moderní částí na pevnině starobylý most. Okolní pláže jsou hodnoceny jako jedny z nejčistších v Evropě, lákavé jsou také nedaleké ostrovy (například S. Andrea) a jeskyně, kam se můžete vydat lodí z gallipolského přístavu.
Řeckou historii města dokládá nejlépe fontána s antickými reliéfy, která je údajně nejstarší řeckou památkou v Itálii. Dominantou města je mohutná pevnost ze 16. století, kromě známé barokní katedrály sv. Agáty zde najdete ještě bezpočet dalších větších či menších církevních staveb a městské muzeum, které dokumentuje bohaté dějiny Gallipoli a jeho obyvatel. Protože město je turisticky velmi vyhledávanou lokalitou, můžete svůj večer strávit posezením v některé ze zdejších hospůdek nebo kaváren, pobavit se v baru či na diskotéce nebo v některém z obchůdků pokoupit suvenýry.
Nedaleko Gallipoli se také nachází vodní park Splash, kde se mohou vyřádit děti i dospělí na spoustě vodních atrakcí jako jsou tobogany nebo kamikadze, je zde také sportovní hřiště, dráha na kolečkové brusle, minikáry a různé restaurace a bary pro občerstvení návštěvníků. Večer se v areálu parku konají různé akce a diskotéky.

Specialistou na Itálii je již 13. sezónu CK Cicala, se kterou se můžete vydat do desítky destinací na celém Apeninském poloostrově. Katalog zdarma si objednejte přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444 nebo faxu 02/4143 4350.