Jedním z nejkrásnějších a v létě také nejteplejších míst Itálie je bezesporu Puglia (Apulie), která se rozkládá v oblasti pomyslné ostruhy na „italské botě“. Turisticky nejvyhledávanější částí Puglie je poloostrov Gargano, který svůj jedinečný vzhled získal díky tisíciletému působení moře, větru a času. Najdete zde překrásné jeskyně, malebné zálivy, romantické zátoky a bizarně tvarované skály v moři, to vše z vnitrozemí obklopeno hustými lesy zvanými Foresta Umbra (umbra – latinsky stín). V této části Itálie prakticky chybějí Apeniny, pouze na hranicích s Kampánií najdete předhůří Apenin dosahující výšky maximálně 1000 m. V ostatních částech vnitrozemí se rozkládá vrchovina Murge, která na jihu vytvořila jen těžko přístupné skalnaté pobřeží. Jednou ze zajímavostí oblasti Puglia jsou staré kuželovité stavby „trulli“, jež původní obyvatelé budovali z místních materiálů – plochých kamenů - bez použití cementu. Nejvíce těchto staveb je soustředěno v městečku Alberobello.

Bezesporu jedním z nejkrásnějších letovisek Puglie je starobylé město Vieste, které se nachází na nejvýchodnějším výběžku Gargana. Historické jádro je rozloženo na skále, která spolu se skalnatým přírodním obeliskem zvaným „Pizzomunno“ tvoří dominantu malebného letoviska. Písečné pláže kolem Vieste se střídají se skalnatými útesy. Absolutní povinností je pro každého turistu projížďka lodí do nedalekých rozmanitých jeskyní nebo na nedaleké ostrovy Tremiti. To, co zahraniční i domácí návštěvníky táhne do Gargana zas a znovu, jsou nádherné a čisté pláže s průzračným azurovým mořem a skalnatými výběžky. Na některých místech se pinie a jiná zeleň tlačí až k samému moři a neztrácejí na chuti růst ani na mořem izolovaných skalách – italsky zvaných „faraglione“.

Když vyjedete do Puglie s cestovní kanceláří Cicala, můžete se ubytovat sedm kilometrů od Vieste v příjemném Villagiu Spiaggia Lunga. Bydlet budete v pěkně zařízených zděných bungalovech rozesetých v zalesněném svahu, k dispozici vám bude bazén, tenisové kurty, minigolf, malým fotbalovým hřiště a hřiště pro bocce, dětský koutek, bar, restaurace a market. Na pláž je to 1000 až 1500 metrů, ale pokud se vám nechce chodit pěšky, můžete zdarma využívat kyvadlovou dopravu. Každý byt má na pláži svůj slunečník a dvě lehátka.

Specialistou na Itálii je již 13. sezónu CK Cicala, se kterou se můžete vydat do desítky destinací na celém Apeninském poloostrově. Katalog zdarma si objednejte přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444.

Reklama