V květnu probíhala na soutěžním auditoriu soutěž věnovaná pití cappuccina. Jednou její částí byla pisatelská soutěž o nejlepší radu, jak smyslně pít cappuccino. Slíbili jsme vám tři vítězné příspěvky, tak zde jsou. Jen pro úplnost – absolutní vítězkou (se zcela podle očekávání) stala Léthé, protože té není nic smyslného cizí. ;-) Na druhém a třetím místě se umístily Laila a PAFKA. Gratulujeme!

Jak smyslně pít cappuccino podle Léthé:
Jednou jsem byla pozvaná na večeři svým přítelem do jedné snobské restaurace, kde mi číšník po nějaké době šel šíleně na nervy, jak se pořád ptal, jestli jsme spokojení a jestli něco nepotřebujeme, jakmile jsme se pohnuli, už byl u nás. Po večeři,kdy jsem již byla mírně opojená aperitivem a vínem, jsem si objednala kapučíno. Při pohledu na krásně našlehanou pěnu mě napadla taková bláznovina... nejdřív jsem si začala hrát z pěnou na špičce svého jazyka a všimla jsem si číšníka, jak mě sleduje. Naštěstí nás neotravoval již žádným dotazem... Vím, že lžička od kávy se podle pravidel slušného stolování nesmí olíznout, natož olizovat, nedbala jsem a pěnou obalenou lžičku jsem začala smyslně olizovat způsobem, za který by se nemusela stydět ani Soňa Polonyiová z Peříčka. Tím jsem způsobila, že číšník při objednání PIVA hostem u vedlejšího stolu odpověděl: „A jaké KAPUČÍNO si budete přát? Budvar, nebo Prazdroj?" ...viditelně nebyl v úplném klidu ještě ani při našem placení a s přáním krásného zbytku večera ze mě nespouštěl oči, dokud jsem nezmizela z jeho dohledu.

Smyslné pití cappuccina podle Laily:
Smyslně se kapučíno dá určitě pít. Já si představuju nějakou pěknou kočku s tmavýma dlouhýma vlasama v dlouhých rudých šatech, jak sedí u malinkýho kávárenskýho stolku. Dělá děsnou dámu, ale ona na to má. V tom přijde nějakej fešák typ George Clooney. V kalhotách, triku a se sakem přehozeným přes jedno rameno. Ona pije ze šálku, když ho položí a svůdně se usměje má kolem pusy „vousy" od pěny. Clooney se také usměje, přijde k ní, nahne se a prstem ji vezme ze rtu pěnu a oblízne. Ach ach ach…

Smyslné pití cappuccina podle PAFKY:
Kapučíno...
jako víno...
omámí tvé smysly vůní,
upadneš do představ tůní...
oázu už vidím v dáli,
vodu pije velbloud malý
a pod stínunosným kmenem
čeká na mě jenom jeden:
jeden muž - má vlasy černé,
oči jako vesmír sám,
jakpak já mu odolám?
Kapučíno, já a ty,
zavřeme se do chaty!