Pokud u vás doma vždycky před dovolenou probíhají hádky, jestli je lepší pláž písečná nebo oblázková či kamenitá, pak máme pro vás žhavý italský tip. Vydejte se do Kampánie, která je proslulá tím, že zde najdete všechny typy pláží, jaké si jen dovedete představit. Jeden den můžete s dětmi stavět hrady z jemného písku, druhý den se probírat pestrými oblázky o kus dál a příště zase zažít romantiku skalnatého pobřeží.

Kampánie se rozkládá na jih od Neapolského zálivu a patří sem i krásný ostrov Ischia, na který se z pevniny můžete vydat na nezapomenutelný výlet. Pokud chcete vidět to nejpůvabnější z Kampánie, určitě zaměřte svou pozornost na skalnatý mys Palinuro, jehož dominantou je stejnojmenný rybářský přístav. Ačkoliv dnes je častým cílem turistů, zachovalo si městečko Palinuro svůj romantický ráz. Palinuro uspokojí milovníky volných a přírodních pláží, a to i v hlavní sezóně. Pokud máte rádi procházky, vyjděte si na skalnatý ostroh na vyhlídku s majákem. Z přístavu vyplouvají nejen rybáři, ale také výletní lodě, které vás zavezou třeba na okružní plavbu po úchvatných přírodních jeskyních, z nichž nejpopulárnější je jistě Grotta Azzura, jíž dalo jméno spodní světlo, které zabarvuje moře v tom místě do krásného azurového odstínu.

Milovníci přírody by si neměli nechat ujít návštěvu národního parku Cilento a nebo výlet ke kráteru známé sopky Vesuv, historie na vás dýchne v Pompejích, vzruch a povyražení najdete v Neapoli. Kampánie je zkrátka ideální pro ty, kdo mají rádi kombinaci pobytové a poznávací dovolené s dostatkem pohodlí při ubytování, výběrem pláží a nevelkou vzdáleností zajímavých lokalit. Výborným místem pro takovou dovolenou je například villagio nedaleko Palimura, které má ve své nabídce pražská CK Cicala. Velmi kvalitně zařízené apartmány jsou zasazeny do klidného parku s olivovníky a palmami a poskytují to nejlepší pohodlí a klid. K villagiu samozřejmě patří také veškerá potřebná infrastruktura včetně bazénu, tenisových kurtů, hřišť pro bocce a fotbal i dětských prolézaček.

Specialistou na Itálii je již 13. sezónu CK Cicala, se kterou se můžete vydat nejen do Kampánie, ale na desítky destinací na celém Apeninském poloostrově. Katalog zdarma si objednejte přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cz nebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444.
Reklama