Uvažujete o dovolené ve Francii? Chcete poznat tamní přírodu, historii, hory, města i řeky? Sbíhají se vám sliny při vyslovení slov jako armagnac, lanýž, ústřice nebo crêpes? Nebaví vás „válecí“ dovolená ve stylu hotel-pláž-hotel? Těší vás naopak šlapat do pedálů nebo pádlovat v lodi? Vydejte se do Francie s cestovní agenturou Adventura. Jestli ještě pořád váháte, snad vás přesvědčí slevy, které jsou jedním z magnetů Francouzského týdne (od 27. do 31. května) v pražské kanceláři Adventury. A kam se můžete se zájezdy, jež nabízí Adventura, podívat? Bretaň, Provence, Korsika, Gaskoňsko, Périgord, Pyreneje, řeky Ardeche a Herault…

Není náhoda, že Francie patří k nejnavštěvovanějším zemím Evropy. Jedním z nejlepších způsobů, jak vše poznat, je putování na kole. S Adventurou se můžete vydat poznávat Francii postupně, cyklistické zájezdy jsou rozděleny podle náročnosti a do různých regionů, od zájezdů pro rodiny s dětmi až po sportovněji laděné. Pojďte se alespoň na dva týdny nakazit francouzskou pohodou, zklidnit své životní tempo, pít víno, svačit sýr a olivy, hrát pétanque a mít za celý den jen jedinou povinnost: dorazit za světla do kempu. Cyklistické zájezdy Adventury do Francie jsou převážně etapová putování od kempu do kempu s doprovodným autobusem nebo mikrobusem, účastníci zájezdů pro rodiny s dětmi zůstávají často několik dnů na jednom místě. Většina etap má "lehčí" i "těžší" variantu, v případě indispozice je možné se svézt v doprovodném vozidle.

Pokud dáváte přednost vodě, můžete se vydat na některý ze zájezdů s názvem Vlídné řeky jižní Francie. Poplujete na nafukovacích lodích po vodácky snadnějších řekách, což ale neznamená, že si neužijete leckde i celou řadu velmi pěkných peřejí. Nejvhodnější posádku tvoří zkušení turisté z českých řek, ale většinu řek zvládnou i rodiny s dětmi, případně i začátečníci, kteří se nezaleknou trochy plavání. Zkušení průvodci se o vás budou starat, naučí vás základům pádlování a řízení lodě. Teplá voda, písčité i oblázkové pláže, skály nad řekou - to vše láká ke klidné jízdě s mnoha zastávkami vyplněnými koupáním, sluněním a vodními hrátkami. Všechny vybrané řeky mají jedno společné – zavedou vás do nových slunných krajů, nádherné přírody a malebných starobylých městeček. Poplujete pohádkovým kaňonem Ardeche se skalním mostem Pont du Arc a kaňonem řeky Tarnu, které jsou vyhloubeny ve vápencových planinách a mají průzračně čistou vodu. Řeka Herault vás zavede do opravdové jižní Francie, do kraje prosyceného sálajícím jižním sluncem, vůní provensálských bylin a křikem cikád. Středověká kamenná městečka s malými náměstíčky a s kavárničkami pod platany se zde nezměnila snad již po staletí. Navštívíte město Arles, označované za perlu Provence, nahlédnete do exotického národního parku Camargue a strávíte nějaký čas i u moře.

A co třeba horská kola? K tomu ještě na Korsice. Krásném ostrově se "špatnou" pověstí. Korsika je mystické místo ve Středozemním moři, kde můžete v jednom dni obdivovat krásu pobřeží, koupat se v divokých řekách či vodopádech a navečer vyrazit do hor. Během několikahodinového sjezdu projedete chladné horské lesy a sjedete až k tropicky rozpálenému pobřeží. Některé etapy jsou poměrně náročné svým výškovým profilem, dlouhá stoupání a sjezdy nejsou ničím neobvyklým. Po celou dobu s vámi ale pojede autobus, takže je možné se nechat tu a tam svézt. Itinerář zájezdu počítá i s horkými dny, které jsou na Korsice běžné - většinu stoupání absolvujete během dopoledne, kdy je chladněji, v odpoledním žáru se pak budete chladit dlouhými sjezdy až k moři. Více se o korsickém zájezdu na horských kolech dozvíte ZDE.

Kompletní nabídku cyklistických, vodáckých a dalších zájezdů Adventury najdete na stránkách www.adventura.cz nebo v katalogu, který získáte na adrese Adventura, Voroněžská 20, 101 00, Praha 10.

FRANCOUZSKÝ týden v Adventuře
27. -31. května 2002

"Bez velikosti by Francie nebyla Francií," tak charakterizoval francouzského ducha Charles de Gaulle, francouzský prezident poválečného období. O tom, že byste měli navštívit Francii, vás nejlépe přesvědčí samotní Francouzi. Považují svůj způsob života za nejlepší a svou zemi za nejcivilizovanější na světě. Jejich víno a jídlo je právem proslulé. Francouzská kultura, literatura, umění a architektura může být seriózní, ale i pobuřující. Ve Francii se každý může cítit jako doma - intelektuál, smyslník i sportovec.

Každý z vás, kdo se přihlásí na jakýkoliv cyklistický zájezd do Francie nebo na zájezd Provensálské toulky v tomto "francouzském" týdnu, získá SLEVU v hodnotě výročí dané oblasti -521 Kč na zájezdy do Jižní Francie (Provence, Languedoc, Pyreneje, vodácké zájezdy), 470 Kč na zájezdy do Bretaně, 383 Kč na zájezd do Gaskoňska, 234 Kč na zájezdy na Korsiku.
Reklama