Před časem jsme v této rubrice psali o tom, že některé ženy mají neovladatelný strach z automatizované myčky na auta. Hrůzyplné vyprávěnky o tom, jak porouchaná myčka zarovnala karosérii s předním a zadním kufrem, nebo obavy z klaustrofobie jsou pro některé řidičky tak frustrující, že si raději připlatí za ruční mytí nebo starosti o očistu automobilu přenechají jiným členům rodiny. Je ale ještě jedna věc, která není všemi automobilistkami přijímána se stejnou samozřejmostí. Tankování benzínu…
Některé ženy, především příležitostné řidičky, mají obavy, že se při manipulaci s čerpací pistolí ušpiní nebo že se u pumpy ztrapní, když nebudou umět otevřít nádrž. Jsou prý dokonce i takové případy, co nevědí, jestli jejich auto jezdí na benzín nebo naftu. :-) Zkrátka, dnešní systém samoobslužných čerpacích stanic není pro každého výhodou.
Na to přišla i jedna nejmenovaná petrolejářská firma, která začala zaměstnávat u svých čerpacích stanic mladé fešné muže. Jejich úkolem je postávat opodál a v případě potřeby vyjít vstříc požadavkům zákaznic, tzn. obsloužit je k jejich absolutní spokojenosti. Dáma, která přijede k takové stanici, nemusí třeba ani vystoupit z auta a během pár minut má přeleštěný vůz, plnou nádrž a ještě si jako pozornost podniku odváží čerstvou řezanou květinu. Tito novodobí pumpaři jsou vybíráni se zvláštní pozorností, protože jejich služby mohou někdy přesáhnout rámec obyčejných pumpařských služeb. Žádné vytahané montérky a mastný vlas. Elegantní sestřih, hladká tvář a ležérní oděv. Stane se totiž, že jsou pozváni dámou na kávu nebo na oběd, za příplatek je také možno si je objednat na večer, na výlet či na noc. V takových případech pak už ale automobil hraje pouze okrajovou roli, pokud tedy není přímo kulisou milostného aktu. ;-)

Felicia Kolečková
Reklama