Je sport jednou z vašich největších vášní? Chodíte běhat, potíte se v posilovně nebo vás zlákala tělocvična, kde se můžete věnovat aerobiku? Tak to rozhodně potřebujete kvalitní sportovní boty. Možná si ani neuvědomujete, jak velkou roli hraje pro sportovce jeho výbava, do které se obuv samozřejmě také počítá. Představte si jen, jakou zátěž musí vaše nohy při sportu zvládnout. Proč jim to neulehčit a nenabídnout jim pohodlí, které vychází ze znalosti anatomie a fyziky? S výběrem správného typu obuvi vám poradí ve specializovaných prodejnách sportovních potřeb.
Pro lepší orientaci v nabídce vám nabízíme rozdělení, které nabízí americká značka sportovní dámské obuvi Rykä. Ta dělí sportovní boty na čtyři skupiny: aerobic/studio, running, walking a cross training.

aerobic/studio – obuv určená speciálně pro aerobic a jiné sálové aktivity, která je středně vysoká pro zpevnění kotníku a širší v podrážce pro lepší stabilitu. Je dobře odpružená, zejména v přední části chodidla, a ohebná ve špičce.

running – běžecká obuv, která je vyrobena tak, aby se přizpůsobila a vyhovovala individuálnímu typu nohy a kroku. Maximálně absorbuje otřesy. Noha běžkyně je zatěžována tlakem odpovídajícím 2 – 4 násobku tělesné hmotnosti. Dopadová část paty je seříznuta tak, aby její úhel ladil s přirozeným pohybem chodidla běžkyně. Tvar boty napomáhá hladkému plynulému přechodu z paty na špičku. Přední část boty je ohebná a dobře odpružená.

walking – obuv určená k chůzi, která má zkosenou a seříznutou patu pro hladký přechod z paty na špičku. Pata je dobře odpružená pro dopad a přední část boty je ohebná. Tato bota má také níže posazené chodidlo pro lépe kontrolovaný kontakt se zemí.

cross training – víceúčelová tréninková obuv, která má odpružené celé chodidlo, širokou podrážku a dobrou všeobecnou podporu a ohebnost. Svršek boty je lehký, pevný a vzdušný.

POZOR! Dnes začíná týdenní soutěž, ve které mohou dvě z vás vyhrát boty Rykä v bílé barvě (na obrázku). Více se dozvíte v rubrice Hrajte a vyhrajte.

Kde si můžete sportovní dámské boty Rykä koupit?
OD Kotva, Nám. Republiky, Praha 1
ARENA Shop, Shopping Park Brno, v pasáži u hypermarketu Tesco
ARENA Shop, OC Futurum Hradec Králové

Více o sportovní dámské obuvi Rykä najdete na www.ryka.cz
Reklama