Když se řekne letní dovolená v Itálii, spousta lidí si vybaví známá severoitalská letoviska jako Bibione nebo Rimini. Vydáte-li se však ještě hodně daleko na jih, až k pomyslné ostruze „italské boty“, můžete poznat Itálii docela jinou. Poloostrov Gargano je oázou klidu a romantiky, historie se zde mísí s nádhernou přírodou, moře je azurové a ve skaliscích lemujících pobřeží najdete malé zátočinky a tajuplné jeskyně, kam se můžete vydat třeba výletní lodí. Najdete zde široké a živé pláže s několika řadami slunečníků náležející k rušným střediskům (Rodi Garganico), stejně jako historická rybářská městečka s menšími plážemi nabízející romantiku a klid (Peschici a Vieste).
Lidé jsou na Garganu milí a otevření, turista je zde vítán a všechno je podřízeno jeho přáním. Můžete se tu oddávat vodním sportům (ideální podmínky pro šnorchlování a potápění, windsurfing apod.), zasportovat si můžete i na pláži či v areálu villagia nebo hotelu, plavat v moři, ale také se procházet starobylými kamennými uličkami měst s tisíciletou historií nebo se zajet podívat do národního parku Foresta Umbra, který je největší svého druhu v Itálii a kde najdete chráněné rostliny i živočichy. Kdo má rád lodě, jistě si nenechá ujít plavbu na nedaleké ostrovy Tremiti nebo se vydá na okružní výlet kolem poloostrova s prohlídkou jeskyní.
Jih Itálie přitahuje nejen turisty ze zahraničí, ale i sami Italové zde rádi tráví své volné dny, protože nic nepotěší oko stresovaného člověka třetího tisíciletí tak, jako modravé moře, bělostné vápencové skály a šťavnatá zeleň žíhaná pestrými květy. A když ani to nestačí, sedněte si do nějaké rybí restaurace, objednejte si něco dobrého a zapijte to jiskrným vínem. Pak už vám nebude chybět dočista nic…

Specialistou na Itálii je již 13. sezónu CK Cicala, se kterou se můžete vydat do desítky destinací na celém Apeninském poloostrově. Katalog zdarma si objednejte přes internet na e-mailu: cicala@informnet.cznebo na adrese CK Cicala, Na dolinách 26/109, Praha 4 či na telefonu 02/4143 4444 nebo faxu 02/4143 4350.
Reklama