Je voda váš oblíbený živel? Chcete si vyzkoušet něco nového, zažít vzrušení, dobrodružství a více či méně podráždit svůj adrenalin? Tak zkuste rafting.
Zájezdy zaměřené na zdolávání zpěněné vody na nafukovacích člunech pořádá již tradičně například cestovní agentura Adventura, která nabízí vodní radovánky nejen zkušeným raftařům, ale také začínajícím dobrodruhům, které rafting sice láká, ale mají obavu, zda ho zvládnou. Pod vedením zkušených instruktorů si můžete vyzkoušet své schopnosti a svou odvahu, aniž byste se museli obávat o svou bezpečnost. Každý zájezd je koncipován tak, aby náročnost řek gradovala a posádky měly čas postupně vyladit souhru. Každý, kdo se chce zúčastnit zájezdu takového typu, samozřejmě musí umět plavat a u náročnějších akcí je třeba také mít zkušenosti a dobrou fyzickou kondici.

Rafting pro začátečníky je osvědčený a vyhledávaný zájezd, který je raftařsky nejlehčí ze zájezdů, které pro Adventuru připravuje CK Kareta. Během tří dnů splujete rakouské řeky Salzach, Mur a Saalach, naučíte se základům pádlování a vodní záchrany. Odvážnější si mohou vyzkoušet i jízdu na nafukovací kanoi. Vodácký program je možné kombinovat s pěší turistikou. Čtyřdenní zájezd je organizován třikrát do roka - v červnu, v červenci a v září. Více se o něm dozvíte ZDE.

Pro zkušenější raftaře je určena dvojice zájezdů Nejhezčí řeky Dolomit, kde si mimo jiné můžete poměřit své síly s řekou Noce, která patří k nejobtížnějším řekám v nabídce cestovky. Kdo se nebojí rychlé jízdy, velkých vln a kličkování mezi kameny, bude nadšen. Součástí zájezdu mohou být i túry na horském kole s nádhernými výhledy na strmé skalní stěny a ledovce nebo stále oblíbenější kanyoning (horolezecký průstup divokou soutěskou). Na zájezd číslo 1 lze vyrazit v červnu a v srpnu, dvojka se jede v květnu, červnu, červenci a srpnu.

S Adventurou se můžete na raft vypravit také do Řecka, Norska, Francie nebo třeba do Kanady, na Aljašku či do Nepálu. Více informací o dobrodružných zájezdech najdete na internetových stránkách Adventury www.adventura.cz nebo si na adrese Adventura, Voroněžská 20, 101 00, Praha 10 vyžádejte katalog.