Když se řekne Adventura, většině z nás se vybaví dobrodružství ve své ryzí podobě - adrenalin, vzrušení, pot, překonávání sebe sama, lákavé dálky, tajemné hloubky, nedozírné výšky… Prostě něco, na co musíte mít svaly jako Schwarzenegger, odvahu jako Superman a sebekázeň jako Vinnetou. Něco, co je sice krásné a více než vábivé, leč je to bohužel určeno někomu jinému, než obyčejné ženské, která dvě třetiny svého bdělého stavu stráví u psacího stolu a klávesnice počítače a v posilovně byla naposledy 2. ledna. :-)
Ale nenechte se mýlit. Adventura sice znamená dobrodružství, ale to dobrodružství má tisíc podob. Například s cestovní agenturou Adventura se na svou dovolenou může vydat stejně tak nadupaný a pravověrný horský cyklista nebo vodák či lezec, jako třeba rekreační lyžař, kochající se poutník nebo milovník koupání. Je jedno, jestli jste mladí a svobodní, nebo starší a s dětmi, vždycky byste si měli v nabídce tématických zájezdů do celého světa vybrat. Je-libo rafting v Rakousku, cyklistické toulky Francií, trekking v Africe nebo potápění na Kubě? Jděte do toho! Filosofií Adventury je zprostředkovat vám nevšední zážitky a nezapomenutelné vzpomínky, přivést vás na místa, kam by vás možná ani samotné nenapadlo vyrazit, a objevit ve vás pocity, o kterých jste si ani nemysleli, že byste je mohli někdy cítit. To vše s maximálně profesionálním a přitom lidským přístupem.
Cílem je samotná cesta a poznání, které přináší. S Adventurou poznáte nové země, nové přátele i sama sebe. A aby si mohl vybrat opravdu každý, je škála náročnosti zájezdů mimořádně široká - od pohodových zájezdů, vhodných i pro rodiny s dětmi od 5 let nebo pro seniory, až po náročné expedice pro dobrodruhy. Adventura vznikla v roce 1990 a jako cestovní agentura zastupuje pořádající cestovní kanceláře Tajmen, Irbis, Delfin, Penguin a Kareta, které jsou podepsané pod jednotlivými zájezdy.

V této rubrice vám budeme v příštích měsících přinášet články a reportáže, které vám zájezdy Adventury lépe přiblíží. Už teď se ale můžete podívat na internetové stránky www.adventura.cz, kde najdete nejen seznam zájezdů, ale také další aktivity (program promítání diapozitivů a přednášek, fotogalerii, doplňkové informace apod.) a užitečné kontakty.
Reklama