Možná jste si zatím ve své dosavadní řidičské praxi vystačila s blond přelivem a vyprseným výstřihem, takže jste ještě žádnou pokutu platit nemusela. Ale nikdy nevíte, na jak neúprosné rameno zákona narazíte. Od 1. dubna platí novela přestupkového zákona, která nově dovoluje policistovi napařit vám pokuty v řádech tisíců, pokud se dopustíte některého z následujících přestupků.
Například vydáte-li se na dálnici bez platné dálniční známky, vystavujete se riziku, že – jsouc načapána – zaplatíte v blokové pokutě až 5 000 korun, v případě, že se věc bude projednávat jako přestupek na obvodním úřadě, dokonce až 15 000 korun.
Zastavení nebo stání na parkovišti pro tělesně postižené – pokud jste zdraví jako řípy – vás může stát také až 5 000 korun a navíc ještě zaplatíte odtah.
Jestli při silniční kontrole nebudete mít u sebe všechny požadované doklady, můžete zaplatit blokovou pokutu 5 000 korun, nebo dokonce 10 000 ve správním řízení.
Pak také můžete třeba zaplatit až 5 000 za to, když se budete vydávat za taxíka (což v případě čtenářek Ženy-in zas tak moc nepředpokládám), nově je také upraven postih za odmítnutí dechové zkoušky či odběru krve apod.

Více informací k zmíněné novele se dočtete například na stránce Autoklubu ČR.
Reklama