Jestli nějaké místo na Kanárských ostrovech působí idylicky a romanticky, jako by ani neexistoval masový turistický ruch, tak je to přístavní letovisko Puerto de Mogán vzdálené jen několik kilometrů západně od populární a živé Playa del Inglés a přezdívané „Malé Benátky“.
Původně rybářská vesnička Puerto de Mogán žije i dnes, kdy je víceméně zasvěcena zahraničním návštěvníkům, svým poklidným životem. Přístaviště plné jachet a rybářských bárek je tou nejromantičtější kulisou pro procházky ve dne či v noci, pěší zóny plné květin a kavárniček lákají k odpočinku a rybárny nabízejí ty nejtypičtější kanárské speciality z ryb a mořských plodů. Nedaleko od přístaviště se krajina prudce zvedá a v kopci jsou umístěny jako ptačí hnízda bílé domečky s plochými střechami, které jsou pospojovány nesčetnými kamennými schodišti. I sem, mezi „domorodce“, vedou kroky návštěvníků Puerta de Mogán, protože zde najdou malebná zákoutí a zajímavé průhledy na moře.
Ať už v Puerto de Mogán pobýváte po celou dovolenou nebo sem jen zajedete na výlet (mimochodem autobusem ze San Augistín, Playa del Inglés nebo Maspalomas to není daleko a jedna cesta stojí necelá dvě eura), můžete se zde také vykoupat. Pláž je sice malá, ale na rozdíl od širokých pláží vedlejších letovisek je chráněna proti větru. Pro notorické cestovatele jsou z Puerta de Mogán vypravovány výletní lodi nebo Žlutá ponorka, která nechá nahlédnout do tajů podmořského světa. Vydáte-li se do kanárských Benátek v pátek, můžete si k tomu všemu ještě užít místní tradiční trhy.

Na Kanárské ostrovy se vydejte například s CK Canaria Travel, která je naším největším touroperátorem na Kanárské ostrovy. Informace o zájezdech získáte v kanceláři CK na adrese Jungmannova 6 v Praze 1 nebo na internetových stránkách cestovní kanceláře www.canariatravel.cz.