Jistě nám dáte za pravdu, že člověk nemusí být zas takový boháč, aby si svoji zahraniční dovolenou užil jaksepatří. I když za pobyt a letenku většina z nás dá skoro všechny své celoroční úspory, vždycky bychom měli počítat i s nějakým tím drobným utrácením. Vždyť koho by bavilo na dovolené v zahraničí jen pořád počítat a do četných obchůdků s rozličnými pěknostmi chodit jen „na kukačku“? Zkušené cestovatelky vědí, že v jižních krajích ušetří třeba na obědě (je stejně horko a hlad se tudíž nedostavuje) – tady se ukazuje, jakou výhodou je cestovat s kamarádkou, případně s dcerou, nikoli s manželem, případně synem (ti se totiž o oběd obvykle ošidit nenechají…). :-)
Pokud se chystáte letos na třeba na Gran Canarii, máme pro vás několik zajímavých nákupních tipů. Ať už budete mít k dispozici jen něco málo euro, nebo vás manžel či přítel vybaví zlatou kreditní kartou, vždy si to můžete užít a dovézt si domů něco pěkného.
Protože Kanáry jsou zónou volného obchodu, je zde lecjaké zboží levnější než jinde v Evropě. Příjemné jsou tu například ceny kosmetiky, ale také tabákového zboží, alkoholu, šperků, kožených výrobků či elektroniky. Největší nákupní centra jsou v hlavním městě Las Palmas, ale nakupovat se dá dobře i jinde na ostrově, třeba na vyhlášené Playa del Inglés.
Tradiční kanárské zboží nakoupíte i s atmosférou místního koloritu nejraději na trzích, které se konají vždy v pravidelné dny v městečkách po celém ostrově – například v malebném Teroru nebo přístavním Mogánu (přesné informace získáte od delegáta cestovky nebo v turistických kancelářích na ostrově). Typickými kanárskými produkty jsou – kanárské nože, keramika, krajky, nebo košíkářské zboží. Turisté si také vozí domů typické kanárské rostliny strelície, které se dají koupit i v některých hotelích a snesou prý i transport letadlem. Jinak si nezapomeňte dovézt domů kanárské víno, likér nebo specialitu rum s medem či doutníky.

Na Kanárské ostrovy se vydejte například s CK Canaria Travel, která je naším největším touroperátorem na Kanárské ostrovy. Informace o zájezdech získáte v kanceláři CK na adrese Jungmannova 6 v Praze 1 nebo na internetových stránkách cestovní kanceláře www.canariatravel.cz.