Do Nizozemí se obvykle jezdí za sýrem do Goudy, za romantikou na kanály a za nezávislostí do Amsterodamu. Pokud už v téhle malé, ale malebné zemičce budete, určitě se zajeďte podívat do Haagu.
Toto město je nejen politickým a kulturním centrem země, ale také zde najdete nejednu turistickou zajímavost. Počínaje procházkou historickým centrem, kde si můžete prohlédnout nesčetné paláce, muzea (je jich tu třicet!) a jiné pamětihodnosti, podívat se, jak to vypadá v Parlamentu a Rytířském sále, navštívit některý z parků (Haagu se přezdívá nejzelenější město Nizozemí), dát si kafe či horkou čokoládu v jedné z mnoha stylových kavárniček nebo se bavit ve dne či v noci.
Rodiny s dětmi by určitě neměly vynechat výlet do Madurodamu, miniaturního městečka, kde je všechno důležité z Holandska zmenšeno v poměru 1 : 25. Větrné mlýny se točí, loďky plují po kanálech a vlaky se řítí železnicí. Úchvatné. A nejen pro děti. Dalším lákadlem je dozajista zábavní park Duinrell s atrakcemi, jaké na pražské Matějské pouti nevidíte.
Součástí Haagu je i lázeňské předměstí Scheveningen, kde největším lákadlem je pochopitelně moře. V létě se tu můžete povalovat na pláži s veškerými službami, takže když si odmyslíte všudypřítomný vítr, budete si připadat jako na Riviéře. Ale i v zimě nebo na jaře je zajímavé projít se po pláži, prohlédnout si přístav a nebo se podívat na mořské dno. Devět metrů dlouhý tunel vám dovolí nahlédnout do podmořského světa s všemožnými živočichy včetně žraloků a medůz. Scheveningen nabízí také romantické procházky historickým centrem, nesčetné kavárničky a zajímavá muzea.
Pokud se chystáte do Haagu na jaře, určitě si naplánujte cestu na 29. dubna. V ten se totiž celé město veselí na počest narozenin královny Beatrix. V ulicích se hraje, zpívá a tančí a je tam veselo.

Více informací a aktuální tipy na akce a ubytování najdete na stránce www.denhaag.com.