Tak se také přezdívá skupince ostrovů, které se nacházejí v Atlantském oceánu přibližně sto kilometrů od pobřeží Afriky. Už jejich jména jsou příslibem pohody a romantiky - Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, Gomera a El Hierro. Kanárské ostrovy přitahují doslova po celý rok turisty z celého světa, především pak ze zemí, kde si sluníčka moc neužijí. Tady je většinu roku příjemné jarní podnebí, které láká nejen k poležení na pláži a koupání v moři nebo v bazénu, ale také k výletům do vnitrozemí. A věru je co si prohlížet.
Lákadlem největšího kanárského ostrovaTenerife je nejvyšší hora Španělska - sopka Pico del Teide (3718 m). Středem ostrova se táhne horský masiv, který od sebe odděluje dva rozdílné světy - slunný jih bohatý na prohřáté pláže a úrodný sever s úrodnými lány a bujnou vegetací.
Nejpopulárnějším a nejnavštěvovanějším z ostrovů je Gran Canaria, které se také říká miniaturnímu kontinent. Setkáte se zde s rozličnými klimatickými pásmy a typy krajiny (nejvyšší hora Pico de las Nieves – 1949 m), s různou faunou a florou, můžete odpočívat na klidných plážích nebo se oddat veselí v rušných turistických centrech. Kromě toho i zde najdete hory sopečného původu, botanické zahrady a parky plné zvířat a ptáků. Nedaleko nejvyhlášenější pláže Playa del Inglés se nacházejí světoznámé písečné duny Maspalomas. Můžete se také vydat na lov žraloků, na vyjížďku v džípu nebo na velbloudech, ochutnat místní speciality nebo si koupit tradiční řemeslné výrobky.

Cestovní kanceláří, která se již více než osm let úspěšně specializuje právě na zájezdy na Kanárské ostrovy, je Canaria Travel. Chcete-li se o cestování na Kanáry dozvědět více, podívejte se na stránky www.canariatravel.cz.
Reklama