Horkokrevní a temperamentní Kanářané milují zábavu, tanec a hudbu. Snad i proto se na ostrovech slaví tolik svátků, když jsou obvykle původně církevní. Nejznámější a nejoblíbenější svátek je Karneval (svátek roku), který se začíná slavit v únoru. Na ostrově Gran Canaria se koná především v hlavním městě La Palma, v Maspalomas a v Telde. V ulicích můžete vidět a slyšet kostýmované muzikanty a zpěváky, veselé průvody masek a třeba také soutěž královen (reinas) v těžkých a náročných róbách a podivných kreacích na hlavách. Večer to žije na náměstích, kde se tancuje, pije se a všelijak se veselí. Za Frankova režimu byl kanárský Karneval zakázán jako pohanský svátek, ale místní toto nařízení obešli a slavili jej jako Svátek zimy.
Karneval ale není zdaleka jediným svátkem ostrovanů. Těch svátků jsou desítky a odehrávají se na nejrůznějších místech. Obvykle mají církevní základ a pojí se s jakýmisi jarmarky, kde můžete nakupovat řemeslné výrobky a potraviny, pozorovat taneční a hudební vystoupení, fandit při tradičních sportovních kláních a účastnit se veselých procesí.
Církevním vrcholem roku jsou i na Kanárech Velikonoce, které se slaví především v období tzv. Svatého týdne. Na Velký pátek se do ulic měst vydá procesí a je to celé velká paráda.
V červnu se koná Svátek božího těla, jehož zlatým hřebem je opět procesí a slavnostní atmosféru dotvářejí překrásné květinové koberce na ulicích, z nichž nejkrásnější bývá tradičně před katedrálou v Las Palmas.

Když si naplánujete svoji cestu na Kanárské ostrovy v době svátků, zažijete nezapomenutelné chvíle v zajetí hudby, radosti a tradic. Více informací získáte u CK Canaria Travel, našeho největšího operátora na Kanárské ostrovy, Jungmannova 6, Praha 1. Internetové stránky cesotvní kanceláře najdete na adrese www.canariatravel.cz.
Reklama