Kanárské ostrovy jsou pro Evropany jedním z nejoblíbenějších míst pro trávení dovolené. Je to proto, že místní podnebí a přírodní podmínky jsou příjemné prakticky po celý rok. A stejně jako je pro našince zajímavé procházet se po pláži v prosinci nebo v lednu, tak je pro něj i nezvyklé vidět, jak rostou banány nebo pomeranče či pozorovat papoušky při jejich dovádění. To všechno si můžete na Kanárských ostrovech užít i vy. Protože dovolená a cestování není jenom o hledání toho nejlepšího ubytování a toho nejlepšího koupání. Na dovolené chceme poznat a vidět něco nového. Třeba nezvyklou faunu a floru…
Díky vulkanickému původu ostrovů je zdejší půda velmi úrodná. Můžete se zde setkat s tropickou a subtropickou vegetací, jejímiž hlavním představitelem je strom Drago. Je to snad neznámější rostlina Kanárských ostrovů a není bez zajímavosti, že jeho mízu spolu s různými pryskyřicemi v dávné minulosti používali původní obyvatelé k mumifikaci svých zemřelých. Velmi populární květinou Kanárských ostrovů je Strelizie, tzv. papouščí květina. Turisté si ji velmi často vozí domů na památku, a to jako řezanou nebo v květináčku. K typickému obrazu Kanárských ostrovů patří také palma.
V různých částech ostrovů se setkáte s různou vegetací. Vlivem klimatických podmínek a horských hřbetů, které přirozeně ovlivňují počasí na ostrovech, zde najdete jak vyprahlá a jakoby pustá místa, tak úrodné nížiny s množstvím obdělávané zemědělské půdy a ovocných plantáží. Nejčastěji se na ostrovech pěstují banány, víno, rajská jablíčka, fíky, pomeranče a další plodiny.
Ačkoli velmi často se lidé mylně domnívají, že Kanáry mají své jméno od kanárků (mimochodem ti, co žijí na ostrově, jsou šedozelení, neboť žlutý kanárek je výsledkem práce šlechtitelů v Evropě), původ názvu pochází od latinského Canis = pes. Co se týká ptactva, najdete na ostrovech zástupce mnoha druhů, včetně papoušků, kteří jsou hlavní atrakcí několika přírodních rezervací a parků.

Tipy:
Cactualdea-park v západní části ostrova Gran Canaria je přírodní botanickou zahradou, kde uvidíte rozličné druhy kaktusů, palem a dalších tropických rostlin.
Botanická zahrada „Viera y Clavijo“ v hlavním městě Gran Canarie Las Palmas je dalším bonbónkem pro milovníky přírody.
Guinate Tropical Park na ostrově Lanzarote je rájem papoušků a dalších exotických ptáků. V parku jich najdete více než 1300, kromě toho se můžete kochat vodopády, jezery a zahradami.
Reptilandia je zvláštní zoologická zahrada na jihovýchodě Gran Canarie, kde kromě 500 druhů různých zvířat chovají také 150 druhů krokodýlů a jiné vodní havěti. :-)

Zkušeným specialistou na Kanárské ostrovy je CK Canaria Travel, která nabízí nejen pobytové zájezdy, ale také možnost zakoupit jednotlivé letenky na Kanáry. Všechny potřebné informace a kontakty se dozvíte na internetových stránkách www.canariatravel.cz.
Reklama