Miluju všechno, co souvisí s cestováním. Strašně ráda poznávám nová místa, nová města, nové země, nové lidi. Ať se vydáte kamkoli, všude se dá vidět něco krásného a neopakovatelného. Ráda se procházím neznámým městem, očima i foťákem si fotografuju malebná zákoutíčka a monumentální stavby (mimochodem - taky se vám zdá, že na fotce už to nikdy není ono?), vnímám vůně a hluk prostředí, prohlížím si lidi a poslouchám melodii jejich řeči, i když jí třeba vůbec nerozumím. Když vidím moře s jeho nekonečností a ve všech jeho podobách od azurově průsvitné až po ocelově šedou, zmocňuje se mě úžas, pokora i okouzlení zároveň. Podobné pocity mám, když se dívám na hory se sněhovými čepicemi, se skalnatými srázy i zelenými stráněmi. Vždycky se mi znova tají dech a uvažuju o tom, jak je možné, že ta příroda je tak krásně „udělaná“. Mám ráda cestování. Mám ráda už sám ten proces přepravy z místa na místo. Letiště, nádraží, přístavy… to všechno jsou místa, která mě fascinují.
Někteří lidé si stěžují, že cestování je moc drahé. Ale peníze, které utratíte za cestování, nejsou vyhozené peníze. Protože ty zážitky a dojmy a zkušenosti už vám nikdy nikdo nevezme. Jídlo se sní, oblečení se obnosí, boty rozšmajdají a věci rozbijí. Ale vzpomínky na horký písek na pláži, na krajkové vlny moře, na azurové nebe nebo na středověké uličky, kudy kráčela historie, ve vaší hlavě zůstanou napořád. Kdyby se mě někdo zeptal, co bych dělala, kdybych vyhrála milión, vím, co řeknu. Utratila bych ho za cestování. :-)

Jen tak na okraj. Jestli máte rádi cestování, možná byste si neměli nechat ujít veletrh Holiday World 2002, který je pro veřejnost otevřen už tento víkend od 9 do 18 hodin na Výstavišti v Praze 7. Kromě nabídky cestovních kanceláří a prezentace různých turisticky atraktivních oblastí z celého světa i z České republiky jsou na veletrhu k vidění cestopisné filmy, můžete se zúčastnit setkání s cestovateli, fotografy a jinými dobrodruhy a při troše štěstí třeba vyhrajete ve Velké hře Holiday World 2002 nějakou z cen, kterou věnovali vystavovatelé. Podrobný program najdete na www.holidayworld.cz.