Jestliže se domníváte, že k moři jezdí jenom lenoši a plážoví povaleči, tak to se rozhodně pletete. Pokud je vaším životním stylem pohyb, vaší kamarádkou tenisová raketa nebo golfová hole a vaší vášní aktivní dovolená, pak máme pro vás tip.
Našli jste zalíbení v aristokratickém sportu, který vás vytáhne na čerstvý vzduch a uklidní nekonečnou zelení trávníku? Baví vás hrát golf? Nečekejte na jaro a zaleťte si na Kanáry. Na ostrovech Tenerife, Gran Canaria a Lanzarote naleznete celkem šest rozsáhlých golfových hřišť, která vás určitě nezklamou.
Máte-li raději trochu toho dobrodružství a adrenalinu ve spojení s modravou mořskou hlubinou, pak se zapište do kurzu potápění. Na Kanárech se můžete zapojit do kurzů pořádaných největší a nejpopulárnější organizací na světě PADI® (Profesional Asociation of Diving Instructor - Profesionální asociace instruktorů potápění), která funguje ve více než 90 zemích. Teoretická a praktická cvičení jsou přizpůsobena účastníkům kurzu. Můžete se těšit na ponory v přírodní rezervaci nebo návštěvu potopeného vraku. Denní potápění stojí cca 1500 korun. Za týdenní kurz, na jehož konci si můžete vysloužit potápěčský diplom, zaplatíte cca 9000 korun.
Na Kanárech samozřejmě můžete také surfovat, plachtit, plavat, provozovat cyklistiku nebo horské túry. Pokud jste členem nějakého sportovního klubu, možná by se vám líbila myšlenka sportovního soustředění na ostrovech věčného jara, kde je možné zajistit i sportovní vybavení a hřiště, stejně jako místní přepravu sportovců, ubytování apod.

Více informací o možnostech sportovního vyžití pro jednotlivce i skupiny se dozvíte v cestovní kanceláři Canaria Travel, která sídlí na adrese Jungmannova 6, Praha 1, telefon: 02/24 94 70 00 nebo 02/24 94 65 59. Další podrobnosti o cestovce, o Kanárských ostrovech i o zájezdech najdete na www.canariatravel.cz.
Reklama