Taky máte ten pocit, že když se přes vás přeženou Vánoce a Nový rok, nastává dlouhé očekávání plné chladu, plískanic, tání, šedých mraků a chřipkových epidemií? Nechce se vám sedět a čekat na jaro, které se rádo někde zakecá a přijde stejně až v květnu? Tak si sbalte saky paky a zaleťte si pro pravé jaro na Kanáry! Krása těchto ostrovů učarovala i našemu prezidentskému páru, který zde nedávno (a nikoliv poprvé) trávil svou dovolenou.
Sedm Kanárských ostrovů, které patří ke Španělsku, ale zeměpisně jsou blizoučko k Africe, nabízí všechno, co si dovedete představit. Zlatožluté pouště, vysoké hory, tropické nížiny a modravé zálivy, poklidná zákoutí i místa, kde to žije ve dne v noci. Každý z ostrovů je něčím jiný. Gran Canaria nabízí v rámci jednoho ostrova rozmanité klimatické podmínky. Na jihu si užijete módní pláže, vodní sporty, vyjížďky na velbloudech a další atrakce. Ve vnitrozemí objevíte lesnaté kopce plné zeleně. Na severu potěší vaše oko bohaté plantáže s banány a dalším ovocem i malebné rybářské vesničky.
Na Tenerife vyčnívá nejvyšší hora španělského zeměpisu a také zde najdete různá klimatická pásma. Jih je horký a slunečný s jemnými plážemi a pozlaceným pískem. Sever je zelený a úrodný s velice rozmanitou flórou, s rozsáhlými a bujnými lesy a velkými obdělávanými plochami. Na jeho pobřeží, odloučeném od světa, najdete malé zátoky mezi skalnatými srázy. V národním parku Las Canadas del Teide jsou ještě stále znatelné stopy minulých sopečných erupcí.
Fuerteventura je začarovaný klid. Široká a zvlněná krajina, téměř nekonečná rozměrnost pláží s jemnými bílým pískem a křišťálovou vodou, které zaujmou svou barevností. Duny a panenské pláže, ideální pro rybolov a vodní sporty.
Lanzarote je ostrovem sopek, který působí na své návštěvníky tak trochu mysticky. Přesto zde najdete také světlé a veselé vesničky, břehy obklíčené ostrůvky a útesy, široké a krásné pláže.
Na Kanárských ostrovech si můžete půjčit auto a poznávat okolí na vlastní pěst, můžete se učit potápět, jezdit na velbloudech, ochutnávat místní dobroty nebo si jen užívat věčného jara.

Zkušeným specialistou na Kanárské ostrovy je CK Canaria Travel, která nabízí nejen pobytové zájezdy, ale také možnost zakoupit jednotlivé letenky na Kanáry. Všechny potřebné informace a kontakty se dozvíte na internetových stránkách www.canariatravel.cz.
Reklama